Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Růže ke kapličce v polích

Růže ke kapličce v polích 14. čec 2016 13:46 #311465

  • Jana V.
  • Avatar uživatele Jana V.
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 4033
  • Obdržená poděkování 3506
  • Karma: 30
Honzo, obávala bych se, že r.canina a další tyhle jednoduché budou lidi považovat zas jen za planou růži a podle toho se k ní chovat :unsure: . Nepolemizuji, že by se tam hodily, ale většina lidí to prostě asi neocení. Planých šípků je tam opodál prý dost :whistle: .

Růže ke kapličce v polích 14. čec 2016 15:55 #311470

  • bradhal
  • Avatar uživatele bradhal
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 1059
  • Obdržená poděkování 2219
  • Karma: 10
Ano, šípková by tam seděla, rostou kousek od toho u skal, kde se cesty rozchází, ale jak píše JanaV., obávám se, že by ji pak někdo vzal křoviňákem (občas tam do výklenku nějaký křesťan dá kytku, občas jsou okolo vytrhané největší plevele). Kámen by byl pěkný, ale nereálný. Malá lavička by tam být mohla, nízká. Ale zasmála jsem se představě pozorovat jabka v aleji - vidět Strýmky na 700 metrů, to teda klobouk dolů. Já jsem ráda, že vidím ty stromy.

Moje představa byla něco jednoduše kvetoucího většího, ale aby bylo jasno, že to není obyč šípková, k pravému zadnímu rohu a doplnit něčím menším k levému přednímu. Souhlasím s tím, že by to nemělo byt moc řvavě kulturní-šlechtěné, ale úplně divoké přírodní asi taky ne. Kopretina zahradní by nemusela opticky rušit v krajině, přesto je jasné, že to není ta obyč a mohlo by to někoho zastavit v oškubání. Tmavě modré stračky na levou stranu projdou nebo ne? Uvítám další vaše představy a návrhy, jiné prostorové rozdělení, jiné nápady.
poklonka02.jpg

Růže ke kapličce v polích 14. čec 2016 21:22 #311487

  • Kika
  • Avatar uživatele Kika
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 903
  • Obdržená poděkování 1394
  • Karma: 12
Ja bych si u toho dokazala predstavit i trs tech obycejnych oranzovych denivek nebo skupinu bergenii.

Růže ke kapličce v polích 14. čec 2016 21:23 #311488

  • alcearosa
  • Avatar uživatele alcearosa
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 788
  • Obdržená poděkování 1952
  • Karma: 11
Bradhal já vidím vpravo historickou Ispahan, kvete skoro 2 měsíce a je prakticky "bezúdržbová",nebo
Chloris. Obě mají bílé menší květy s jemně růžovým středem, je jich moóc na keři a silně obě voní.Jsou skoro původní, tak se do přírody hodí. Nezanedbatelné je i jejich velká mrazuvzdornost kolem - 35st, a Chloris je skoro bez trnů. Podsadila bych 3 kusy Sonnenrochen, ta kvete furt. Má hodně drobných šípků do jara, pak ji brutálně ostřihám na 30cm , nevadí ji to - naopak. Je sice trnitá, ale aspoň ji nikdo nebude otrhávat.
Vpravo vidím vyšší barevné trvalky, které kvetou v létě. Kopretiny , šalvěje, chrpy. A vzadu lípu s hukotem včel, jak už zde bylo řečeno. Snad bych i zasadila lípový proutek, aby snad jednou.....jako lípa Semtínská.
Následující uživatel poděkoval: bradhal
Moderátoři: Eva L., Květa