Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Odpovědět k tématu: Růžová sezóna 2010

Jméno
Subjekt
Boardcode
B) :( :) :laugh: :cheer: ;) :P :angry: :unsure: :ohmy: :huh: :dry: :lol: :sick: :silly: :blink: :blush: :kiss: :woohoo: :up :S :evil: :whistle: :down
Zpráva
Zvětšit /  Zmenšit

Topic History of: Růžová sezóna 2010

Zobrazit nejstarší 10 příspěvků - (Poslední příspěvek nejdříve)
03. pro 2010 18:19 #23363

Eva.Trifon

Avatar uživatele

hana.johana wrote:
Kájo, můj Händel měl sytější růžovou na okrajích květních lístků, ale řekla bych, že by to mohla být ona. Ten můj trpěl strašně na ČS. V červnu měl úplně holé větve. Hanka

Tady je ze zahrady.cz o této růži:
Jednoznačně nejhorší zkušenosti mám s růží 'Händel'. Její květy jsou skutečně krásné a fotogenické, jenže když odkvete není na ní hezký pohled. I když jí několikrát preventivně stříkám proti černé skvrnitosti, neuchráním jí a v červenci už je téměř bez listů. V zimě vymrzá, snad letos poprvé většina prutů přežila, navíc trpí skvrnitostí kůry. Skoro každý rok přijde přijde po zimě o většinu výhonů, takže nikdy nepřesáhla 2 metry. Pokoušela jsem se o ní třikrát, na třech různých místech mé zahrady, ze tří různých školek (tedy na rozdílných podnožích) - všechno marné. Je to moje nejhorší růže, ale protože má krásné květy, nemám to srdce jí ublížit, ačkoli jí každé léto vyhrožuji, že jí vykopu. Jenže... kdysi jsem se v téhle růži zhlédla, když nádherně kvetla a prospívala v atriu rodinného domu mého přítele. Byl to přes tři metry vysoký mohutný keř, poměrně zdravý bez jakýchkoli postřiků.Podle jeho slov růže bezproblémová, minimálně zalévaná a opečovávaná, přímo "nezmar"...., ale fakt je, že vlhké a drsné podhorské podnebí mé zahrady jí nevyhovuje. Chráněné atrium se suchým a teplým mikroklimatem uprostřed města jí svědčilo. Takže nic neplatí stoprocentně.


Kájo tobě možná jde, ptotože ji máš u rod.domu a je chráněna.
02. pro 2010 20:09 #23264

ROMANA

Avatar uživatele ROMANA

hmmm
já se teprv ted zastavila....uf! a hned jste mě tu pohladily na duši
02. pro 2010 20:05 #23261

Kaja

Avatar uživatele Kaja

Aquarius
Přílohy:
02. pro 2010 19:58 #23259

ROMANA

Avatar uživatele ROMANA

no tady to kvete!!!!!!!!! paráda!;)
02. pro 2010 19:39 #23257

Kaja

Avatar uživatele Kaja

postupně květ bledne , jak odkvétá
Přílohy:
02. pro 2010 19:27 #23256

hana.johana

Avatar uživatele hana.johana

Kájo, můj Händel měl sytější růžovou na okrajích květních lístků, ale řekla bych, že by to mohla být ona. Ten můj trpěl strašně na ČS. V červnu měl úplně holé větve. Hanka
02. pro 2010 18:57 #23252

Kaja

Avatar uživatele Kaja

tak já nevím , ale mi normálně roste.byla to záměna za cosi, tak jsem ani nevěděla , že je to vyšší růže - asi do dvou metrů. musím se na to ještě podívat. ale je zdravá, kvetla dost.
Přílohy:
02. pro 2010 18:40 #23248

Eva.Trifon

Avatar uživatele Eva.Trifon

Kaja wrote:
asi H"andl
No nádhera, kdybych o ni nečetla, že je vhodný kandidát na uličku hanby hned bych si ji pořídila. No a podobné jsem měla ty růže z Kaufu akorát měly sytější růžovou na okrajích.
02. pro 2010 18:14 #23242

Kaja

Avatar uživatele Kaja

asi H"andl
Přílohy:
02. pro 2010 11:06 #23225

ROMANA

Avatar uživatele ROMANA

Kájo, taky šmikám, nad prvním pětičetným listem