Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: jakou růži - prosba o radu

Re:jakou růži - prosba o radu 28. čec 2009 12:12 #1213

  • dresla
  • Avatar uživatele dresla
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 2262
  • Obdržená poděkování 383
  • Karma: 22
.
IMG_1791.jpg

Re:jakou růži - prosba o radu 28. čec 2009 12:14 #1214

  • dresla
  • Avatar uživatele dresla
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 2262
  • Obdržená poděkování 383
  • Karma: 22
A takhle vypadá Alberich clg. Fotka je mázlá, ale pro představu snad stačí.
IMG_1772.jpg

Re:jakou růži - prosba o radu 28. čec 2009 16:37 #1225

  • Lenka
  • Avatar uživatele Lenka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 344
  • Obdržená poděkování 384
  • Karma: 3
Dám tedy na radu zkušenějších a ještě zapátrám. K té Veilchenblau - zrovna letos jsem si jeden výhon zlomila, když jsem se ji snažila omotat kolem opory, neb jsem se dočetla, že se to tak má, aby více kvetla. Super Dorothy a Super Exelsa mě nijak zvlášť neuchvátily, ale Aloha je krásná - zauvažuju o ní. Alberich vypadá taky slibně. Na moschata hybridy se ještě kouknu (jestli nějaké najdu). Taky mě napadlo oslovit Pelcovy a pana Šípa s dotazem, co by mi doporučili ze své nabídky, tak uvidíme, s čím se vytasí. Rozhodně dám vědět, jak pokračuje pátrání. Zatím díky všem.

Re:jakou růži - prosba o radu 28. čec 2009 19:27 #1226

  • dresla
  • Avatar uživatele dresla
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 2262
  • Obdržená poděkování 383
  • Karma: 22
Ještě ti sem dám slíbenou fotku Bleu Magenty, je sázená loni na jaře, výhony jsou už teď mohutné.

Našla jsem Noackovu Momo, ve všech odkazech vypadá, že má výhony měkké. rosenwelten.de/rosen/rose.php?rose_nr=312
www.rosenversand24.de/storefront/detail/17_318_Momo%AE.html

Nebo by šla použít nějaká z meidilandů (pokryvné), tady máš vyhledavač, můžeš si zadat barvu i tvar keříku (čím víc naležato, tím ohebnější výhony)
www.bkn.de/en/rosenkatalog/
IMG_1794_1_.jpg

Re:jakou růži - prosba o radu 28. čec 2009 21:53 #1227

  • dresla
  • Avatar uživatele dresla
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 2262
  • Obdržená poděkování 383
  • Karma: 22
Konečně jsem ve druhém počítači našla fotku Momo, kterou jsem si kdysi stáhla.
19rosenbogen_mit_momo_und_bantry_bay.jpg

Re:jakou růži - prosba o radu 29. čec 2009 10:50 #1230

  • Lenka
  • Avatar uživatele Lenka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 344
  • Obdržená poděkování 384
  • Karma: 3
Děkuju moc. Tak jsem to všechno proklepla a dospěla jsem k závěru, že Aloha a Alberich clg. jsou moc robustní a vzrůstné (alespoň podle HMF), Momo by myslím byla tak akorát, jen mám obavu, jestli se mi ji tady podaří sehnat. Všechny tipy uvítám. Pak jsem kápla ještě na jednu možnost, a to Korejská pnoucí růžová - výška do 220, na HMF ji sice uvádějí jako climber, ale podle fotek z Průhonic mi připadá, že má výhony extra slabé a ohebné, tak nevím - pokud s ní někdo máte zkušenosti, nebo o ní něco víte, budu vděčná za zprávu. Její výhodou je, že ji prodávají ve Skaličanech, takže bych nemusela složitě shánět. Sice jsem si původně představovala něco trochu tmavšího, ale kdyby nic jiného nebylo, myslím, že by nakonec šla. Díky, Lenka

Re:jakou růži - prosba o radu 29. čec 2009 20:27 #1233

  • ZuzanaCh
  • Avatar uživatele ZuzanaCh
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 634
  • Obdržená poděkování 670
  • Karma: 0
Hlásím, že jsme právě dorazily z Vestce a Aloha i já jsme čestvě zalité .... v tom vedru ... Zároveň hlásím, že jediná Aloha tam zbývající, má větévky dosud tenké a ohebné, takže ohýbat možno po libosti.

Re:jakou růži - prosba o radu 30. čec 2009 10:46 #1234

  • Lenka
  • Avatar uživatele Lenka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 344
  • Obdržená poděkování 384
  • Karma: 3
A jak starou ji máš, smím-li se zeptat?

Re:jakou růži - prosba o radu 30. čec 2009 11:35 #1235

  • ZuzanaCh
  • Avatar uživatele ZuzanaCh
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 634
  • Obdržená poděkování 670
  • Karma: 0
Já ji včera teprv jela koupit, neb jsem ji měla zamluvenou. Zvývá tam už jen jedna, ale pokud vezmu v potaz tu forku z anglické zahrady, cos sem dávala, tak myslím, že by to takhle šlo. Má několik, zatím velmi měkkých, výhonů, které půjdou ohnout bez problémů. Otázkou je ta délka, ale to víš ty sama líp. Kdyby sis ji chtěla zamluvit, tak mobil je 607707346.

Re:jakou růži - prosba o radu 30. čec 2009 12:56 #1236

  • Lenka
  • Avatar uživatele Lenka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 344
  • Obdržená poděkování 384
  • Karma: 3
No jo, ale myslím, že podle toho se vůbec nedá odhadnout, jaké výhony ti vyrazí růže napřesrok, neřkuli za takové tři roky. Některé moje růže měly původně taky slaboučké, ohebné výhony, a co z nich potom vyrostlo!
Moderátoři: Eva L., Květa