Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: New Dawn

new dawn 26. dub 2009 09:32 #361

  • zeuwicka
  • Avatar uživatele zeuwicka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 339
  • Obdržená poděkování 472
  • Karma: 5
Ahojky, tak se po větší odmlce opět hlásím:) Bohužel nevím, co je s new Dawn...Na podzim jsem koupila růže od Pelců a všechny se chytli, jen tato je snad ještě ve ,,spánku?´´ Známá mi poradila, ať růže preventivně postříkám proti houbovým chorobám. Bylo hezky, ani mráz, ani moc teplo. Všechny růže obrazili, ako tato má stále zeleté dřevo ale pupeny zhnědly. Jelikož byla dost dlouhá, tak jsem ji o polovinu ostříhala a myslela, že třeba zabere ale nic:( Koupila jsem hnojivo, nakrmila, zalévala a stále nic:( A to jsem se na ni tak moc těšila...Tak už si teď nevím rady, dřevo je živé(stále zelené)ani omrzlá po zimě nebyla...Neví někdo prosím, čím ji ,,probudit?´´Děkuji:)

Re:new dawn 26. dub 2009 09:53 #362

  • jusbery
  • Avatar uživatele jusbery
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Příspěvky: 34
  • Karma: 0
Mne sa minulý rok stalo niečo podobné jednoducho Graham Thomas a Cardinal Richelieu neobrazili hoci ostatné ruže už pomaly kvitli. Ja som ich vytiahla skontrolovala korene a posadila znova Grahama som zobudila ale Cardinal pošiel. Rozdiel bol v tom že moje ani nenapučali a ani nezhnedli pupene tak ako píšeš. Drevo bolo stále zelené a živé. Je to čudné možno to boli zakliate Šípové Ruženky ;)

Re:new dawn 28. dub 2009 10:13 #381

  • zeuwicka
  • Avatar uživatele zeuwicka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 339
  • Obdržená poděkování 472
  • Karma: 5
Tak jsem ji hned vykopala:)v neděli, kořeny se mi zdály v poho, ako bylo asi na úplným konci pár nových kořínků, jinak nic:( Tak jsem dala novou hlínu, pak ji pořádně prolila stimulátorem(snad bude funkční, ležel tu určo 3-4 roky)jen doufám, že ji nemůže nijak ublížit, nebylo tam psané na kolik(třeba)metrů...tak jsem to dala podle oka...prolila předtím 3kýbly vody:)tak snad se chytne....moc děkuji za radu:)

NEW DAWN 02. čec 2009 11:12 #1042

  • MartaZ.
  • Avatar uživatele MartaZ.
Mám na zahradě už spoustu let New Dawn naprosto bez problému, proto jsem si zasadila ještě jednu k nové pergole. Asi tři roky mi dělala jen radost, ale loni byla během prvného flóru silně napadena rzí. Po odkvětu jsem ji ostříhala, všechny listy obrala a postříkala. Letos jsem stříkala preventivně několikrát. Opět je silně napadená, navíc se ani nerozvila všechna poupata. Ta druhá na druhém konci zahrady je bez problému. Stanovištěm to snad není, protože je na jihovýchod a dost vysoko, slunce a vzduchu má dost. Jsem rozhodnutá ji zlikvidovat a nahradit ji růží Coral Dawn, která ač je dva roky vedle ní, rez nechytla. Došla jsem k názoru že to není odrůdou ale jedincem. Máte někdo podobnou zkušenost nebo názor. Je vůbec možné ji vyléčit? Díky M.
New_Dawn.jpg

Re:Rez na New Dawn 02. čec 2009 11:14 #1044

  • MartaZ.
  • Avatar uživatele MartaZ.
Tak vypadala před třemi lety, vložím ještě dvě fotky, aby bylo vidět na jakém je stanovišti.
ND_na_pergole.jpg

Re:Rez na New Dawn 02. čec 2009 11:16 #1045

  • MartaZ.
  • Avatar uživatele MartaZ.
Většina květů je až nad pergolou, ale listy jsou tam napadené též.
ND.jpg

NEW DAWN 16. bře 2010 11:39 #4309

  • dresla
  • Avatar uživatele dresla
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 2262
  • Obdržená poděkování 383
  • Karma: 22
Nechtěla jsem fotky dávat k Tantauovi, tak zakládám nové vlákno.
New Dawn bude obtížně tvarovatelná jako úhledná pnoucí růže na plot. Je to olbřímí křovisko.
DSCN0598.JPG

Re:NEW DAWN 16. bře 2010 11:43 #4310

  • dresla
  • Avatar uživatele dresla
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 2262
  • Obdržená poděkování 383
  • Karma: 22
V létě
new_dawn1.JPG

Re:NEW DAWN 16. bře 2010 11:46 #4311

  • dresla
  • Avatar uživatele dresla
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 2262
  • Obdržená poděkování 383
  • Karma: 22
Předchozí keř je majitelkou vzorně opečováván. Tady je fotka volně rostoucího. Zeď je vysoká cca 165cm Fotka mizerná, pro představu snad stačí.
new_dawn1-526725515a7ca8bb4fd654327c768a7c.JPG

Re:NEW DAWN 16. bře 2010 12:03 #4315

  • Dany
  • Avatar uživatele Dany
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 1321
  • Obdržená poděkování 1364
  • Karma: 10
ano vím, mám to dost nastudováno, jenom mně ještě ti pidižvíci (z mých řízků) nedalli příležitost ukázat své pěstitelské schopnost :-)i. když je časem neukočíruju, připravím si jinou variantu.
Moderátoři: Eva L., Květa