Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: New Dawn

Re:NEW DAWN 17. bře 2010 15:03 #4371

  • Dany
  • Avatar uživatele Dany
Já vás chválím jedním vrzem všechny a dík Kájo za podporu, tak se o ně nebudu starat :-), vlastně to s těmito ND dělám :-). Tak jsem se těšila na jaro a chtěla všechno stihnout, abych v sobotu vyběhla ven, až mi ruplo v zádech při natírání roxorů, ach jo... :(

Re:NEW DAWN 17. bře 2010 15:20 #4372

  • HonzaPM
  • Avatar uživatele HonzaPM
  • OFFLINE
  • Administrator
  • 620 m n.m.
  • Příspěvky: 5754
  • Obdržená poděkování 9276
  • Karma: 6
Ahoj, všem. Díky za pochvalu fotek, ale pochvala patří spíš městu a technickým službám.
Pečlivě to na zimu kryjou chvojím, zjara pohazují cererit, v létě vlaží a sbírají odpadky,
akurát trávy šmikají na podzim, to je škoda, letos v té zimě mohly být zdobné.
Kdo výsadbu projektoval a navrhoval netuším. Místo je to fajn, pokud na vás všudypřítomní
feťáci zrovna něco nežebrají. Ale s tím Plzeň bojuje už dlouho, viz. u malého Tesca.

Dany, pokud máš řízek bez podnože, tak nikdy nebude takový, jako naočkovaný.
Babi tu má starou voňavou růži a od ní plno řízkovaných mimin. Ta jsou velikostně
celkem ok, cca 80% matky, ale co se týče zdraví a vitality, nemůžou se jí rovnat.

Přidám ještě jinou New Dawn, z pražské Vrtbovské zahrady 19.7.09.
Má až 3 květy a její kolegyně vedle jeden ;) Ale je to po hlavním kvetení,
po stranách je nějaká červená, nejspíš Sympathie a ta je momentálně taky skoupá.

a_nd.jpg

Re:NEW DAWN 17. bře 2010 15:27 #4373

  • kaja
  • Avatar uživatele kaja
no Dany - jsi mně špatně pochopila. oni se nestarají ,ale ty jej opečovávej- ať krásně kvete. Cereritek,odstátá vodička v létě atd.. zítra jdu taky natírat oblouky. konečně je mladý udělal-.dnes je u nás svinská zima. nevím, kde je to oteplení , ani jsem s vnukem v kočárku nešla ven. 4.stupně a studený vítr z hor. mám velký N.D.,ale fotka je někde na CD.. tak až letos pokvete ,snad žije - vyfotím. už jsem kdysi dávala foto na "zahradě." K.

Re:NEW DAWN 17. bře 2010 16:41 #4374

  • hana.johana
  • Avatar uživatele hana.johana
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 760
  • Obdržená poděkování 722
  • Karma: 3
Pro MartuZ: zahradaje fakt moc pěkná, jednou bych něco podobného chtěla mít také. Hanka

Re:NEW DAWN 17. bře 2010 17:26 #4376

  • Dany
  • Avatar uživatele Dany
Kájo, Honzo, třeba měla ty růže paní zahradnice taky z řízků (nebyla na ně specializovaná)a proto nebyly tak vitální, jak ukazujete všichni na fotkách. Jo, budu se o ně starat, ale takhle růst je nenechám (nahoru), prostě je musím udržet na asi 150 cm vysokém plotě do šířky. To s vitalitou a zdravím řízkovanců poznám až v praxi, dyť jsem říkala, že jsem zajíc. Dělávala to babička, tak jsem to v předchozích pár letech zkoušela taky. mějte se D

Re:NEW DAWN 17. bře 2010 18:45 #4377

  • kaja
  • Avatar uživatele kaja
Dany , to nic - já ho mám taky z řízku . před 20.roky. tenkrát nebyly růže v obchodech nebo taký sortiment u zahradníků.povedeš jej vodorovně a je to v pohodě. K.

Re:NEW DAWN 17. bře 2010 22:59 #4378

  • dresla
  • Avatar uživatele dresla
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 2262
  • Obdržená poděkování 383
  • Karma: 22
Děkuju za chválu New Dawn a konstrukce pro ni, tlumočila jsem ji majitelce - měla radost.

New Dawn 18. srp 2010 18:08 #16089

  • Vlaďka
  • Avatar uživatele Vlaďka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Levaza
  • Příspěvky: 1961
  • Obdržená poděkování 2598
  • Karma: 7
b]maggi wrote:[/b]
Jitko, New Dawn mě přímo štve. Všude ho chválili, jak neúnavně kvete a houby. Zakvete na jaře a pak je to lenoch. Půjde ven a na nějaké podřadnější místo.
ND se tu už probírala víckrát. Prý jsou opravdu dvě varianty, opakovací více a méně, skoro vůbec.V každém případě je to ale obrovské křoví,které se těžko i řezané vejde Maggi k sezení.Ale nedovedu si představit, že bych tu mou přesazovala. Po asi pěti, šesti letech fakt obrkeř.Takže uvažujete li o změně, holky, neodkládejte to, napřesrok byste se nestačily divit.
Trochu trpí na skvrnitost, ale ne dramaticky, kdybych poctivě stříkala, asi by byla v poho.První vlna kvetení super, teď má nasazano méně, ale radost dělává až do mrazů.Mám ji ráda. Fotka z první vlny.
New_Dawn-ff31cf06473f9129a7f36430511b10de.jpg

Re:New Dawn 18. srp 2010 18:31 #16090

  • JitkaU2
  • Avatar uživatele JitkaU2
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 1024
  • Obdržená poděkování 1177
  • Karma: 11
Vlaďko, dobře, že jsi udělala nové vlákno :-) Květa zas bude mít práci s přesunama.

Re:New Dawn 18. srp 2010 18:45 #16091

  • Kaja
  • Avatar uživatele Kaja
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 8706
  • Obdržená poděkování 22571
  • Karma: 82
ta moje prastará je letos taky líná. možná teprve spustí
P6300013-f30ad29e3471597e6755d825707d3b5c.JPG
Moderátoři: Eva L., Květa