Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Neznámé (no name) růže, určování

Názvy růží 16. říj 2008 15:41 #21

  • danah
  • Avatar uživatele danah
Ahoj, s těmi názvy růží zápasím, mám jich sice jen pár, ale smazaly se mi cedulky a jsem v čudu, tak kdyby jste někdo věděl, písněte mi do Picasa, díky.
picasaweb.google.cz/danah54/RE#
Téma bylo zamčeno.

Re:Názvy růží 19. říj 2008 20:48 #35

  • dresla
  • Avatar uživatele dresla
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 2262
  • Obdržená poděkování 383
  • Karma: 22
Dano, ta bílá s růžovými skvrnkami je Winchester Cathedral.
Pamatuju se, že to byla slevněnka z nějakého hobbymarketu. Nevybavíš si u dalších neznámých původ?
Téma bylo zamčeno.

Re:Názvy růží 21. říj 2008 01:35 #39

  • danah
  • Avatar uživatele danah
Dreslo, díky, název si hned doplním. Pár jich je z výprodejových akcí Baumax, Obi :woohoo: , jak jsi správně odhalila a asi 5 jich je od Pelců. Ty bych měla nějak dát dohromady, pokud dohledám objednávkový mail, právě u nich se mi smázly cedulky.
Pak mám ještě nějaké staré, neznámého původu.
K jednotlivým fotkám na Picasa je možné připojit poznámku, snad...nebo ne?
Téma bylo zamčeno.

Re:Názvy růží 21. říj 2008 08:23 #40

  • dresla
  • Avatar uživatele dresla
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 2262
  • Obdržená poděkování 383
  • Karma: 22
V Picasa se nevyznám.

Dano, s Queen of England si jsi jistá?

Ta na dřevě, obklopená ostrožkami by mohla být Blossomtime. www.helpmefind.com/plant/pl.php?n=745&tab=10
Pelcovi ji ale v nabídce nemají, pochybuju, že by ji nabízeli v Baumaxu. Leda OBI?
Téma bylo zamčeno.

Re:Názvy růží 22. říj 2008 00:44 #47

  • danah
  • Avatar uživatele danah
Dreslo, co se týče názvů růží, nejsem si jistá vůbec ničím. Opsala jsem to, co bylo na obalu napsané - byly určitě z Baumaxu - prodávali je v těch dlouhých krabicích, ani se na tom nedá zjistit země původu.
Z téhož nákupu je pod názvem A. Meilland i ta trenýrkově červená :P - psaná Twin Set - měl to být hybrid, s udávanou výškou 60 -100 cm, je po roce téměř nejvyšší - okolo 2m a zdá se mi svými šlahouny nejvíc pnoucí. Půjde jinam.
Tak teď tedy nevím a nevěřím ničemu.

Vypovídají něco víc tahle označení? jsem kvůli tomu našla i dobře schované škatule.
Queen of England - K34
Twin Set - E20
A. Meilland - K32

Tohle by mohla být Leander od Pelců?

Téma bylo zamčeno.

Re:Názvy růží 22. říj 2008 08:39 #48

  • dresla
  • Avatar uživatele dresla
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 2262
  • Obdržená poděkování 383
  • Karma: 22
Dano, když pomineme záměny z obchodu, měla jsem na mysli, jestli ty jsi si jistá, kams jaké zasadila.

Leander není úplně typický, jestli mezi nimi má být, pak je to on.

Objednávalas u Pelců Clair Matin? Měla by to být ta poslední.
Téma bylo zamčeno.

Re:Názvy růží 22. říj 2008 08:55 #49

  • dresla
  • Avatar uživatele dresla
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 2262
  • Obdržená poděkování 383
  • Karma: 22
danah wrote:
Z téhož nákupu je pod názvem A. Meilland i ta trenýrkově červená :P - psaná Twin Set - měl to být hybrid, s udávanou výškou 60 -100 cm, je po roce téměř nejvyšší - okolo 2m


Dano, nerozumím téhle větě. Všechny 3 byly koupené po jednom kuse, jo?
Téma bylo zamčeno.

Re:Názvy růží 22. říj 2008 11:57 #51

  • danah
  • Avatar uživatele danah
Dreslo, díky za tvůj čas. Je spíš možné, že jsem něco popletla až při zadávání do alba. Radši ty popisky na Picasa vymažu, protože jsem se zděsila, při vložení třeba Queen of England Climbing do vyhledávače obrázků na Googlu, na mne vyskočily ty moje fotky na prvních místech. Nerada bych uváděla lidi v omyl.
Pokud budu přiřazovat další názvy k fotkám, udělám si to v soukromém albu a na veřejném ponechám jen ty, které mi určíš ty s jistotou.

Že nerozumíš té větě se nedivím, už jsem asi napůl spala.
Koupila jsem při jednom nákupu výše jmenované růže po 1 kusu.

Ta, o které píšeš, že by mohla být Blossomtime, je z jiné takové akce - jednotný název Romantika :S - ta se mi moc nelíbí - květy jsou takové křapáče, i když zase dlouho drží v poupěti. Spolu s touto jsem kupovala i tu bílou Winchester Cathedral a ta se mi zase naopak líbí moc, jestli si dobře vzpomínám snad i voní.

A ano, Leander i Clair Matin jsem objednávala u Pelců a budou to určitě ony. Ještě jednou díky.
Téma bylo zamčeno.

Neznámé? růže 24. led 2009 07:10 #208

  • zeuwicka
  • Avatar uživatele zeuwicka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 339
  • Obdržená poděkování 472
  • Karma: 5
Ahojky Dreslo, poprosím tě i ostatní, pokud by jste poznaly, co je tohle za růžičky, budu vám mooooc věčná.
Jsou to pořád chcípáčci, po tom mým úletu ve skleníku ale snad se dají poznat. Zkoušela jsem se jich dohledat ale opravdu je poznat nedokážu:(
Ta první je stále malinkatá ale konečně loni zabrala, tak snad se už letos rozjede.Moc na nemoci netrpí, jen loni chytla ke konci od Super star?? padlí. Květ ani moc nevoní...
Pak bude červená, to je stromková, moje láska, je ve skutečnosti víc červená, taková sametová a nádherně voní....
A pak dám Super star, nebo spíš potřebuji poradit, zda to super star je...Mám ještě oooobr vysokou bílou, má květy hruba jak ta červená a nevoní taky moc, pak ještě taková světle pomerančová, typla bych, že to bude ta Whisky. Bohužel mi přijde, že pán tenkrát poslal spíš to, co se mu hodilo, hlavně teda podle cedulek názvy neodpovídaly, protože např ta bílá by byla podle cedulky Barcarola, což je blbost. Napíšu aspoň růže, co jsem měla na seznamu. Barcarola, Lancoma, France Libre, Message, Super star, Flamingo, Landora, Whisky, Lancia
Předem moc děkuji za pomoc, Petra
IMG_0602_.jpg
Téma bylo zamčeno.

Re:Neznámé? růže 24. led 2009 07:10 #209

  • zeuwicka
  • Avatar uživatele zeuwicka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 339
  • Obdržená poděkování 472
  • Karma: 5
pak ještě zblíka
IMG_0603_.jpg
Téma bylo zamčeno.
Moderátoři: Eva L., Květa