Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Neznámé (no name) růže, určování

Re:Neznámé? růže 24. led 2009 07:11 #210

  • zeuwicka
  • Avatar uživatele zeuwicka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 339
  • Obdržená poděkování 472
  • Karma: 5
pak stromková
IMG_0968_.jpg
Téma bylo zamčeno.

Re:Neznámé? růže 24. led 2009 07:11 #211

  • zeuwicka
  • Avatar uživatele zeuwicka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 339
  • Obdržená poděkování 472
  • Karma: 5
ještě jednou stromková
IMG_0969_.jpg
Téma bylo zamčeno.

Re:Neznámé? růže 24. led 2009 07:12 #212

  • zeuwicka
  • Avatar uživatele zeuwicka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 339
  • Obdržená poděkování 472
  • Karma: 5
je toto super star?
IMG_0606_.jpg
Téma bylo zamčeno.

Re:Neznámé? růže 25. led 2009 06:13 #220

  • Eva L.
  • Avatar uživatele Eva L.
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 3344
  • Obdržená poděkování 8815
  • Karma: 53
Ahoj Petro. Když vidím, jak bys měla ráda jasno ve svých růžičkách, chtěla bych ti trošku poradit ze svých zkušeností. To, co tobě, se mi stalo v minulosti víckrát. Většinou díky např. záměně (před 2 lety jsem si objednala od Bakkera angličanku Falstaffa, poslali růžovou záhadu, nad kterou jsem nejdřív ohrnovala nos, ale za čas po složitém pátrání jsem ji identifikovala jako John Clare a teď jsem ráda, že je to právě ona), nebo jsem neodolala nějaké "bezejmenné" v OBI. Je to sice fuška, ale název takové růže lze dohledat. Jen ty sama víš, jak tvoje růže vypadají, protože je znáš "naživo". Fotky často zkreslují. Máš výhodu, že znáš jména růží, jen nevíš ke které patří. Tak ta jména postupně zadávej např. v Helpmefind, dobrý je www.websad.ru , na stránkách ing.Žlebčíka ... a dalších. Jsou tam všude mraky fotek a to by bylo, aby ses nakonec netrefila.
Z těch, které jsi jmenovala, mám jen Barkarolu. Přidám fotku a posuď sama, jestli je totožná s tou tvojí.
Hezký den a úspěšné hledání !
Barkarole.jpg
Téma bylo zamčeno.

Re:Neznámé? růže 26. led 2009 02:31 #228

  • dresla
  • Avatar uživatele dresla
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 2262
  • Obdržená poděkování 383
  • Karma: 22
Zeuwicko, pokud bys měla podezření na záměnu, je dobré pracovat s katalogem pána, u něhož sis růže objednávala.
Tak přijdeš rychle na to, co ti omylem poslal .
Pamatuješ si, od koho růže byly?

Evo, John Clare je úúúžasný v pozdním podzimu, viď?
Téma bylo zamčeno.

Re:Neznámé? růže 29. led 2009 16:00 #255

  • zeuwicka
  • Avatar uživatele zeuwicka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 339
  • Obdržená poděkování 472
  • Karma: 5
Zdravím všechny:) A moc děkuji za pomoc, dala jsem se do hledání ale úspěch teda moc nemám:( Našla jsem jen (foto níž) Herzog von Windsor no nepočítám, že by to byla ona ale je jí nejvíc podobná(té co mám psanou jako super star)Právě pán měl psaný seznam růží na netu a bez fotek, jen názvy. Tak jsem si o ně napsala a asi nalítla...no svědčí o tom i to, že měli na sobě cedulky s více názvy:(
herzog_von_windsor_6.jpg
Téma bylo zamčeno.

Re:Neznámé? růže 29. led 2009 18:13 #256

  • dresla
  • Avatar uživatele dresla
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 2262
  • Obdržená poděkování 383
  • Karma: 22
Zeuvicko, proč máš pochyby o Super Star?
Tak sem dej odkaz na ten seznam růží, z něj už snad něco určíme. Víš co bylo na cedulkách? Máš je schované/opsané?
Téma bylo zamčeno.

Re:Neznámé? růže 30. led 2009 16:29 #274

  • zeuwicka
  • Avatar uživatele zeuwicka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 339
  • Obdržená poděkování 472
  • Karma: 5
Já nevím, známá co viděla fotky tvrdila, že asi není super star...a já se v tom zas tolik nevyznám, tak jsem se raději zeptala a hledala, kdyby náhodou:) Seznam mám napsaný u první fotky, je to jediné, co jsem si napsala, vím ještě, že tam byla na jednom lístečku napsaná kronenburg(nebo tak nějak). No ono bylo třeba i na jednom lístku napsáno těch názvů několik a i poškrtaných, nejraději bych mu zavolala a zeptala se ale i tak jsem s růžičkama spokojená:)Jen mě zajímá jaké to jsou, přeci jen je každá jiná a třeba mi tak trpí jen proto, že jsou špatně umístěné...
Mooooc děkuji za pomoc, P.
Téma bylo zamčeno.

Re:Neznámé? růže 30. led 2009 16:31 #275

  • zeuwicka
  • Avatar uživatele zeuwicka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 339
  • Obdržená poděkování 472
  • Karma: 5
a odkaz na stránky už taky nemám:angry: asi padl za vlast, když jsem se stěhovala:( Jsem hroznej nepořádník co?:unsure:
Téma bylo zamčeno.

Re:Neznámé? růže 31. led 2009 08:52 #282

  • Jirka
  • Avatar uživatele Jirka
Ta růže na fotce "není to Super Star" by mohla být Whisky. Odpovídá tomu i změna barvy starších květů, moje Whisky takhle mění barvu též. Na začátku kvete takhle:
Whiski_1_2.jpg
Téma bylo zamčeno.
Moderátoři: Eva L., Květa