Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Neznámé (no name) růže, určování

Re:Neznámé? růže 31. led 2009 08:56 #283

  • Jirka
  • Avatar uživatele Jirka
Pak barva bledne:
Whisky_1.jpg
Téma bylo zamčeno.

Re:Neznámé? růže 31. led 2009 08:58 #284

  • Jirka
  • Avatar uživatele Jirka
A končí takhle neslavně ...
Whiski_2.jpg
Téma bylo zamčeno.

Re:Neznámé? růže 31. led 2009 12:32 #285

  • HonzaPM
  • Avatar uživatele HonzaPM
Teoreticky by to mohla být i Tea Time. Taky stářím vyšisuje.
www.helpmefind.com/plant/pics.php?l=2.27939&nr=23585
Téma bylo zamčeno.

Re:Neznámé? růže 01. úno 2009 01:26 #290

  • zeuwicka
  • Avatar uživatele zeuwicka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 339
  • Obdržená poděkování 472
  • Karma: 5
Ahojky:) moc děkuji za odpovědi:) Právě jako whisky počítám že je další růžička co mám. Je teda ještě chcípáček(ta bojovala ze všech nejvíc) a asi dokonce letošní zimu nedala ale jinak je jak ta tvoje. Úplně jak na fotu č.2 ako má teda květy malinký, pak je jak na fotu č.3 tak počítám, že to bude ona, je jen trošku víc do žlutooranžova, když bledne. A nádherně voní, z těch krom stromkové je moje druhá láska:) Jé a teď jsem si všimla na těch tvých fotkách, že má whisky takový ,,trošku kroucený´´ listy(foto č.2). Tak to na tom chcípáčkovi mám taky, myslelal jsem dokonce, že jí něco je, proto tak špatně roste a koukám, že je to normiš:)Tak to je mi teda záhadou, co to fakt mám za růži ,,není toto Super Star´´ ještě jsem našla na pána tel.číslo ale nezvedal mi to:( Tak nevím, jak se s ním domluvit....ale stejně nepočítám, že by věděl, co před 2roky poslal:( A chci vám všem moc poděkovat, jste fakt báječní, DĚKUJI!!!!!!
Téma bylo zamčeno.

Re:Neznámé? růže 06. úno 2009 01:19 #313

  • kaja.so
  • Avatar uživatele kaja.so
na foto je asi opravdu SUPERSTAR. O něco tmavšínebo spíš jasnější barvu má Lidka. K.S
Téma bylo zamčeno.

krásná neznámá 16. říj 2009 13:35 #2272

  • fanynka
  • Avatar uživatele fanynka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 827
  • Obdržená poděkování 1611
  • Karma: 8
Padá sníh a prší a padá a prší a psa by nevyhnal (spí mi tady pod stolem) a tak vzpomínám na "lepší dny".

Byla jsem vloni severně od Liberce, vesnička, velká chatová oblast, všechno v zahrádkách načančané, drny očíslované, jedna radost!
A tam v každé 3 nebo max. 5 zahrádce u plotu růže. Tmavě nebo sytě růžová, plná a VONÍCÍ ... No jako růže. Asi do 2 m výšky, spousta výhonů (jako rákosí), které se rozlézají za plot a všude.
Říkala jsem si, že to nemůže být zas až taková vzácnost a že ji tedy nutně potřebuji. Honila jsem tam muže každý večer na procházku a potom jednou ráno za šera jsem na ulici za plotem vydloubala 3 kouksy výhonků s kořínkem - různé velikosti.
Doma jsem to zasadila, opečovávala, očima popotahovala, ale marně. Zašlo to všechno.
Fotku bohužel nemám. Vzrůstem bych to přirovnala k rosa rugosa (roští). Na tu vůni nemůžu zapomenout a tak když mám teď možnost vyzpovídat růžaře tak to zkouším.

Tušíte, co to bylo za odrůdu? Já ji sehnat, tam hned něco na zahradě zmladím do kompostu .....
Téma bylo zamčeno.

Re:krásná neznámá 16. říj 2009 19:48 #2273

  • Lenka
  • Avatar uživatele Lenka
Tipovala bych na nějakou stolístku (rosa centifolia) - ty se často pěstují jako pravokořenné (a pak odnožují jako blázen), jen mě mate ten vzpřímený vzrůst. Dresla ale určitě bude vědět líp.
Téma bylo zamčeno.

Re:krásná neznámá 17. říj 2009 15:01 #2282

  • dresla
  • Avatar uživatele dresla
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 2262
  • Obdržená poděkování 383
  • Karma: 22
Fanynko, Lenka má pravdu, bude to asi nějaká stará stolístka. Byli jste tam v červnu/červenci? Mohla by to být i galika - rostou často zpříma, nebo nějaká další historická. Bez fotky těžko určit (s fotkou taky těžko, ale o chlup míň:) ) Kamarádka ze vsi si jednu takovou přivezla z babiččiny zahrádky z Podještědí.
Mrkni sem www.rosenfoto.de/LiRosenfotoFSY.html (úplně vpravo najetím na bleděmodrý čtvereček se objeví druhy, zvol si centifolia, nebo gallica, damascena... a ve vedlejším sloupci máš seznam růží vybrané skupiny k dalšímu proklikávání)
Taky jsou dobré tyhle stránky www.vintagegardens.com/rose_index.aspx , jednak mají obrovský sortiment a hlavně tam máš tvary keřů, jak jednotlivé odrůdy rostou.
Pokud tě to zajímá, přijeď se určitě podívat příští léto sem, některé keře už pěkně narostly a naživo snáz určíš barvu a vůni, která ti tak učarovala.

Fanynko, psala jsem ti SZ, objeví se ti jen po přihlášení. Nevím, jestli sis všimla.
Téma bylo zamčeno.

Re:krásná neznámá 23. říj 2009 11:25 #2325

  • fanynka
  • Avatar uživatele fanynka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 827
  • Obdržená poděkování 1611
  • Karma: 8
Děkuji za pozvání a informace, už se mi to pomalu všechno nevejde do oblíbených.
Snad se to někdy povede.
Omlouvám se, učím se na foru orientovat, tak se přiznám, že nevím co je SZ ....
Téma bylo zamčeno.

Re:krásná neznámá 23. říj 2009 12:55 #2326

  • dresla
  • Avatar uživatele dresla
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 2262
  • Obdržená poděkování 383
  • Karma: 22
ad SZ/Pokud jsi přihlášená, tak na titulní straně v levém sloupci je rubrika Soukromé Zprávy , funguje jako maily mezi registrovanými. Pokud máš nepřečtenou zprávu, políčko bliká. Stačí rozkliknout.
Téma bylo zamčeno.
Moderátoři: Eva L., Květa