Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Voňavé růže

Voňavé růže 03. čec 2016 22:46 #310970

  • HonzaPM
  • Avatar uživatele HonzaPM
  • OFFLINE
  • Administrator
  • 620 m n.m.
  • Příspěvky: 5754
  • Obdržená poděkování 9276
  • Karma: 6
Jano, jak jsem se dnes vracel z B., tak jsem ještě ani nebyl v naší ulici
a už jsem cítil svou zahradu. Tak na 150 metrů. Ooch. To asi ty Parfumy. :laugh:

Roku, tak zrovna záhon s Chip. je za domem a na oněch str. ve Vaše zahrady 1 není.
Je to prostě hrozně rozdělené na několik sekcí, takže nefotitelné jako celek - to jednak,
a druhak je všude vidět bordel okolo - sousední pozemky či domy, takže je to jednak výzva
při osazování a druhak výzva při focení. Třeba mou obří Golden Celebration nikdy nebudu
schopen vyfotit tak, aby vynikla její skutečná krása. Buďto tam jsou zdi nebo dětský domek.
Ale já tuhle zahradu neplánuju jako finální, takže už to nějak ani moc neprožívám a
na té jedné části už skoro nic nedělám. Poté, co jsem musel pro bazén-trampolínu-stan-houpačku-
-klouzačku zrušit svůj Pastella forever záhon za desetitisíce, tak už tam nic dělat nebudu. :laugh:

7 x 37m nudle je super výzva. Já na VŠ ve finálním projektu obhajoval nudli 10 x 80 m, vč. domu.
A dámy byly nadšené a pomrkávaly. :laugh:

To je dilema - jestli ´Heidi Klum´ nebo ´Young Lycidas´. Heidi je maličká a jak může,
hned dotáhne nějakou chorobu přenosnou domů. :laugh:
Já osobně ji měl a už bych si ji nekoupil. Pokud z nějakého důvodu ne YL, tak bych na to šel
od lesa a překvapil bych - kůpil bych ´Old Port´. Barevně shodná, velmi voní a je to keřík,
což o pidi Heidi nelze říct - ona je fakt okraj-lem záhonu nebo nádoba.
No a ještě jedna záležitost - když jsi tak rozjetá a objednáváš....
Co takhle zakliknout tuhle nádhernou novinku? A jméno je k Old Port docela i stylové, nemyslíš? :)

´Old Spice´
www.rosenhof-schultheis.de/Informatives/..._4469_Old_Spice.html
Následující uživatel poděkoval: Evka

Voňavé růže 03. čec 2016 22:52 #310971

  • HonzaPM
  • Avatar uživatele HonzaPM
  • OFFLINE
  • Administrator
  • 620 m n.m.
  • Příspěvky: 5754
  • Obdržená poděkování 9276
  • Karma: 6

Voňavé růže 03. čec 2016 23:17 #310974

  • rok.zaruka
  • Avatar uživatele rok.zaruka
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Příspěvky: 269
  • Obdržená poděkování 442
  • Karma: 13
uáááá...projekt na 10x 80 to je pololvine mééého,kdybych nebyla ješitná už bych prosila o ten návrh :woohoo:
šmarja jak tě tak čtu...tak mě to mrzí i na ty kilometry daleko ta tvoje zahrada, jak si to vynahrazuješ?......ale neboj ony ty děti vyrostou a utečou :P
mě do toho zatím nikdo nekecá....ale už byl taky návrh pergola....na tu pidi zahradu :blink: ...kam dám ty růže!.....ne ne ne!...o fotogeničnosti ani nemluvím, je to nudle mezi nudlemi,každá nudle má jinou omáčku, dohromady se to moc jíst nedá.....ale už mám pár zarostlých koutů,odkud nikdo mě a já nikoho nevidím! :woohoo:

no!....já už tady četla že Heidy je imunitně nestabilní :-D.....a na old port sem tu taky narazila...dokonce na srovnávací debatu ale vůbec nemám tucha kde ji sehnat :dry: ..ještě mě zaujala Minerva tu sem viděla u poláku

Voňavé růže 04. čec 2016 00:37 #310976

  • HonzaPM
  • Avatar uživatele HonzaPM
  • OFFLINE
  • Administrator
  • 620 m n.m.
  • Příspěvky: 5754
  • Obdržená poděkování 9276
  • Karma: 6
No ona je Old Port mamka (nebo taťka) Heidi Klum-ovic.
Ale právěže druhý rodič je Barkarole.
Tu jsem také kdysi míval - dala tři květy za rok a byla ráda.
Možná tu nestabilitu předala Heidi?
Každopádně super termín teda ale - imunitně nestabilní - všechna čest.
Ó, kéž bych dokázal věci vyjádřit tak stručně-jasně-přehledně.

No, tak leckteré růže by možná Dresla-Helena věděla, kde sehnat.
Třeba je zahlédla v nějaké jí blízké školce, že? :)
Nezkusíš se jí zeptat na Kontakt na hl. straně KR?

Voňavé růže 04. čec 2016 07:34 #310977

  • rok.zaruka
  • Avatar uživatele rok.zaruka
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Příspěvky: 269
  • Obdržená poděkování 442
  • Karma: 13
Honzi někdo stručně, ty máš sklon k poetice:-)

ok pošlu dotázek:-)...už mám natažené pařátky na Leontine gervais....tak začnu shánět i old port :laugh:

Voňavé růže 04. čec 2016 09:45 #310984

  • HonzaPM
  • Avatar uživatele HonzaPM
  • OFFLINE
  • Administrator
  • 620 m n.m.
  • Příspěvky: 5754
  • Obdržená poděkování 9276
  • Karma: 6
Jen aby ta poetika nebyla spíš maskované bezbřehé pindání, že...

´Old Port´ tuším pěstuje Eva L., třeba se nepletu a třeba ti poreferuje.
Určitě má/měla i ´Heidi Klum´.

Voňavé růže 04. čec 2016 13:32 #311003

  • rok.zaruka
  • Avatar uživatele rok.zaruka
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Příspěvky: 269
  • Obdržená poděkování 442
  • Karma: 13
máš recht znovu sem vyhledala ten příspěvek a je to od Evy, večer začnu rozesílat dotazy....se nám to krátí za chvíli je podzim!!! a vánoce za dveřmi :P

Voňavé růže 04. čec 2016 13:57 #311005

  • Eva L.
  • Avatar uživatele Eva L.
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 3344
  • Obdržená poděkování 8815
  • Karma: 53
Ano, Honza má recht a já je mám obě - tedy ty růže. :cheer:
Záruko, nebudu čekat do večera a poreferuju hned.
Je to až s podivem, jak si mohou být dvě růže podobné. A to ještě k tomu, že Old Port je od protinožců (Nový Zéland) a Heidi z Německa. Inu, příbuzenský vztah se nezapře.
Kromě nápadné podoby tvaru a barvy květů sdílejí obě např. větší citlivost na černou skvrnitost. Je to vlastnost nepříjemná, nicméně jakžtakž zvladatelná pomocí fungicidu. Koncem léta se krasavice otřepou a nahodí nové lupení, i poupata.
Růstově jsou na tom podobně - spíš menší, cca do 50cm. Letošní dramatické střídání slunečního úpalu s bouřkami a kroupovými lijáky zvládají obě celkem pohodově. Takže můžeme mluvit o růžích do nepohody.
No, a když to všechno spojíme dohromady, co si můžeme přát víc ? Že jo ?

Old Port
OldPort2.jpg

OldPort3.jpg


Heidi Klum Rose
HeidiKlumR.jpg

HeidiKlumR.1.jpg
Následující uživatel poděkoval: zeuwicka, HonzaPM, JitkaU2, Kaja, Evka, Lukáš, Vendy, Jikra, alenak, Marta a tento uživatel má 2 dalších poděkování

Voňavé růže 04. čec 2016 17:20 #311010

  • rok.zaruka
  • Avatar uživatele rok.zaruka
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Příspěvky: 269
  • Obdržená poděkování 442
  • Karma: 13
Evi já už mám téměř jisto pro Old Port !....kor na tvých fotkách kvete nádherně!...a jestli je drobek nacpu za ní i young lycidas :woohoo:
Evi ještě optám tebe odkud ho tedy prosím máš? :)

Voňavé růže 04. čec 2016 17:48 #311012

  • Marta
  • Avatar uživatele Marta
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Příspěvky: 185
  • Obdržená poděkování 211
  • Karma: 4
V tejto škôlke je Old Port v ponuke - nebrala som od nich, kvalitu sadeníc nepoznám. Ale určite tam pošlem objednávku - sú oveľa lacnejší ako Lottum a to tiež nie je zárukou ani kvality a ani sorty! Som jediná v strednej Európe, čo má oranžovo - žlto - ružový Novalis. Z Tuincentrumlottum!!

rozaria.pl/pl/searchquery/old+port/1/full/5?url=old,port
Moderátoři: Eva L., Květa