Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Přesazené růže - zasychání

Re: Přesazené růže - zasychání 14. kvě 2011 21:42 #253406

  • HonzaPM
  • Avatar uživatele HonzaPM
  • OFFLINE
  • Administrator
  • 620 m n.m.
  • Příspěvky: 5754
  • Obdržená poděkování 9276
  • Karma: 6
Ahoj, tak jak jste dopadli s naklopenými růžemi? Podle vašich rad (díky) jsem naklopil
vším průhledným, co bylo v garáži po ruce (sklenice, plast. kyblíky, akvárka) všechny nově
vysazené nerosty (většinou Kordesovky) a výsledky jsou tu už během tří dnů. Růže krásně rostou.
Asi pomohl i ten déšť. :up Tak to ještě pár dnů nechám.

Re: Přesazené růže - zasychání 15. kvě 2011 05:51 #253416

  • amazonka01
  • Avatar uživatele amazonka01
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3087
  • Obdržená poděkování 1568
  • Karma: 8
Já mám nerost jen jednu (tedy tři, ale ty dvě podezírám, že jsou bez kořenů a tak jim dávám šanci, narašené jsou, jen se dál neposunují), a taky úspěch, pučík (co je tam už měsíc a nic nedělal) se zvětšil a objevily se dva další :)

Re: Přesazené růže - zasychání 08. čen 2011 12:42 #257801

  • jitka01
  • Avatar uživatele jitka01
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Příspěvky: 16
  • Obdržená poděkování 22
  • Karma: 0
Sláva - už mi to taky raší a dokonce bujně:up !
Následující uživatel poděkoval: HonzaPM

Re: Přesazené růže - zasychání 08. čen 2011 13:02 #257811

  • Eva.Trifon
  • Avatar uživatele Eva.Trifon
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 2166
  • Obdržená poděkování 2755
  • Karma: 11
Tak mi definitivně chcípla Martha a angličanka Charles Rennie Mackinthosh :down

Re: Přesazené růže - zasychání 08. čen 2011 13:11 #257814

  • helena
  • Avatar uživatele helena
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 1216
  • Obdržená poděkování 1969
  • Karma: 6
Nerosty mám dva: Falstaffa, tedy ten se alespoň trochu snaží poté, co mu zaschly rašící výhonky, a Darcey Bussell, nesnaží se vůbec. Nevím, co s ním. :S

Re: Přesazené růže - zasychání 08. čen 2011 14:31 #257822

  • amazonka01
  • Avatar uživatele amazonka01
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3087
  • Obdržená poděkování 1568
  • Karma: 8
Nerosty, teda spíš chcíplotiny, mám tři. Papiho Delbarda (Květo, nechyt se), jednu Naši národní, a bohužel taky Corfu. Přesně, vyrašily, zaschly a konečná. Jsou zastíněné, nijak moc zalévané, Corfu jsem "poklopovala" a nic :(. Vypadají mrtvé (i původní výhony).

Re: Přesazené růže - zasychání 12. čen 2014 16:13 #289779

  • Iveta
  • Avatar uživatele Iveta
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 428
  • Obdržená poděkování 933
  • Karma: 6
Mám několik růží, sazených většinou loni a předloni, které musím přesadit - mají málo místa, špatná kompozice záhonu apod.
Prosím, poraďte, jaké jsou vaše zkušenosti s přesazováním růží, které se už někde ujaly? Kdy je nejlepší doba? já teď čekám, až odkvete první flor, že je zkrátím a přemístím (zvlášť ty na nevyhovujícím místě, ať si ještě do konce roku polepší).
A jak postupovat, jako při výsadbě? Přece jen je sezona v plném proudu...jak je mám moc střihnout a co přikrytí sklem (nemám tak velké), můžu použít nějakou stavbu z igelitové folie pro udržení vlhka? jak to řešíte vy?

Re: Přesazené růže - zasychání 12. čen 2014 17:09 #289781

  • Eva L.
  • Avatar uživatele Eva L.
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 3344
  • Obdržená poděkování 8815
  • Karma: 53
Iveto, jestli můžu radit, tak s přesazením počkej do podzimu. Budeš mít jistotu, že se růže ujme.
Teď ve vegetačním období je to riziko. Málokdy se podaří, aby se nepoškodily kořeny a může se i stát, že to růže nepřežije. Vím, že to někteří(ré) risknou a třeba i s dobrým výsledkem, ale já bych si to netroufla. :unsure:

Přesazené růže - zasychání 12. čen 2014 17:56 #289783

  • mišpule
  • Avatar uživatele mišpule
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 3248
  • Obdržená poděkování 6303
  • Karma: 49
Iveto,já teda páchám různá zvěrstva,ale taky bych počkala do podzimu.Obzvlášť v takových vedrech.Těm růžím bude líp,když "dovegetí" byť ve ztížených podmínkách,než je stresovat přesazením v sezóně.To bych riskla jen v případě,že to bude hop nebo trop,že třeba místo růží bude parkoviště a byly by k likvidaci.To bych zachraňovala :P )
Jinak s podzimním přesazováním mám bohaté zkušenosti,šoupu každou sezónu :lol:
Pěti,možná šestiletý Pilgrim,velký jako já,je svědkem.Ale to už dělat nebudu,byla to hrozná dřina :sick:

16Pilg.zvrstvo.jpg

Přesazené růže - zasychání 12. čen 2014 19:37 #289784

  • Iveta
  • Avatar uživatele Iveta
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 428
  • Obdržená poděkování 933
  • Karma: 6
Evo L, mišpule, dekuji za radu, raději počkám, bude menší riziko nechat je střídat na původním místě a prosadit na podzim.
TEn Pilgrim musel byt výkon :ohmy: me čekají zatím jenom mláďata, ale kdo ví, co me ještě do podzimu napadne :lol:
Moderátoři: Eva L., Květa