Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Přesazené růže - zasychání

Přesazené růže - zasychání 10. kvě 2011 19:54 #252883

  • jitka01
  • Avatar uživatele jitka01
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Příspěvky: 16
  • Obdržená poděkování 22
  • Karma: 0
Prosím o radu - přesadila jsem růže - pnoucí a sadovou staré 5 let.
Při přesazování měly již centimetrové pupeny.Nechala jsem je v původní velikosti bez zkrácení.
Doufala jsem, že se nic nestane, ale bohužel všechny pupeny zaschly a nové nejsou.
Zkrátila jsem vše seschlé, zalévám a stále nic.Mám ještě zkrátit uplně vše např. na tři očka od zěmě a čekat jestli obrostou nebo je to již marné? Jsou to dva měsíce a moc života na novém místě nemají. Díky za radu.

Re: Přesazené růže - zasychání 10. kvě 2011 20:26 #252885

  • HonzaPM
  • Avatar uživatele HonzaPM
  • OFFLINE
  • Administrator
  • 620 m n.m.
  • Příspěvky: 5754
  • Obdržená poděkování 9276
  • Karma: 6
Jitko, zastřihl bych, možná i něčím lehce přistínil (tř. narostlou letničkou) a vyčkával.
Nově vy/přesazené růže (mladé i starší a i ty podzimní) mi letos taky hodně stávkujou.
Nestíhám zalévat, je toho moc, sucho extrémní, pršelo tu jednou za poslední tři-čtyři týdny.

Re: Přesazené růže - zasychání 11. kvě 2011 04:42 #252898

  • ZuzanaCh
  • Avatar uživatele ZuzanaCh
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 634
  • Obdržená poděkování 670
  • Karma: 0
Taky bych zastřihla a smířila se s tím, že letos to nebude nic moc.
Letos jsem zasadila jen tu jednu Magnolii Kordanu. Jeden výhon krátce po zasazení uschnul, ale ostatní raší vesele. Ovšem zalívám, zalívám a zase zalívám. Snad opravdu do toho 20. června něco naprší, protože stav spodní vody je už dost tristní. Za chvíli by nebylo čím zalévat.

Re: Přesazené růže - zasychání 11. kvě 2011 05:11 #252902

  • amazonka01
  • Avatar uživatele amazonka01
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3087
  • Obdržená poděkování 1568
  • Karma: 8
Já letos sázela/přesazovala růží dost, a raší všechny až na jednu (ta má teda jeden pučík, ale už dlouho a nic se neděje). Zalévám teda fest (každý týden tak 10l ke každé růži) a ty chcíplejší ještě s lignohumátem.

A taky mám všechny zastřihlé na 3 očka.

Re: Přesazené růže - zasychání 11. kvě 2011 05:12 #252903

  • Lenas
  • Avatar uživatele Lenas
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Příspěvky: 121
  • Obdržená poděkování 180
  • Karma: 0
Nejsem zkušený růžař...ale přesadila jsem teď na jaře jednu růži, pupeny měla pidi, zaschly, začala pomalinku dělat nové, ale zas zabrzdila a ještě ji okousal pes :sick: ještě jsem jí trochu zkrátila a nasadila na ní velikou sklenici, přistínila a jede!!! Nevím jak velká je tvoje, jestli to bude použitelné...

Re: Přesazené růže - zasychání 11. kvě 2011 07:34 #252911

  • jitka01
  • Avatar uživatele jitka01
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Příspěvky: 16
  • Obdržená poděkování 22
  • Karma: 0
Díky za odpovědi - ořežu tedy kompletn :( a budu zalívat a čekat!

Re: Přesazené růže - zasychání 11. kvě 2011 08:24 #252916

  • hespa1
  • Avatar uživatele hespa1
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Příspěvky: 318
  • Obdržená poděkování 176
  • Karma: 1
A přiklopit sklenicí ,nebo takovou tou velkou plastovou nádobou a zastínit. Při letošním suchu je vše dobrý, co udrží vlhko.

Re: Přesazené růže - zasychání 11. kvě 2011 08:48 #252918

  • Kaja
  • Avatar uživatele Kaja
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 8706
  • Obdržená poděkování 22571
  • Karma: 82
taky mám problém . ačkoliv u nás sucho není - růže od p. Šípa nechtějí nějak růst . sem tam se až teď objevují živá očka nebo lístek . stonky zelené ale jinak se jim nějak nechce . zalévám je denně - taky tím Vitalitem co dop. tuším Vlaďka. až na jednu se snad zvetí . jsem z toho dost otrávená - kupovala jsem i pro švagrovou a teď je mi trapně....budu ji muset k narozeninám koupit nějaké jiné . ještě že to má v až v červnu.

Re: Přesazené růže - zasychání 11. kvě 2011 08:54 #252920

  • amazonka01
  • Avatar uživatele amazonka01
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3087
  • Obdržená poděkování 1568
  • Karma: 8
Tak jsem nevydržela a na tu svou neduživou růži jsem tu okurkačku lípla taky. Ona je neduživá celkově (omrzlá a slabá), takže jí pomůžu jak to půjde.

Re: Přesazené růže - zasychání 11. kvě 2011 08:54 #252921

  • Lenas
  • Avatar uživatele Lenas
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Příspěvky: 121
  • Obdržená poděkování 180
  • Karma: 0
Kajo, u mě jsou to právě taky loňské růže od Šípa, taky jsou pomalé, brala jsem i předloni a ty už hned pak kvetly (historické) tak to asi bude letošní zimou a teď tím suchem...
Moderátoři: Eva L., Květa