Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Přesazené růže - zasychání

Přesazené růže - zasychání 12. čen 2014 19:47 #289786

  • mišpule
  • Avatar uživatele mišpule
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 3248
  • Obdržená poděkování 6303
  • Karma: 49
No...mně právě už napadá :P

Přesazené růže - zasychání 12. čen 2014 19:57 #289787

  • Iveta
  • Avatar uživatele Iveta
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 428
  • Obdržená poděkování 933
  • Karma: 6
Napadu je, že? Třeba, že tato ruze do záhonu nepasuje...kam s ni? Potřebovala bych zahradu na patro.... Zatím na nich lpím, ještě jsem se žádné nevzdala, ale asi časem na to asi dojde....i mezi ružemi je láska přeletavá :whistle:
Následující uživatel poděkoval: mišpule

Přesazené růže - zasychání 05. srp 2014 21:55 #291344

  • Iveta
  • Avatar uživatele Iveta
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 428
  • Obdržená poděkování 933
  • Karma: 6
Letos mě čeká prvně výměna růže za jinou, tj vykopat jednu pětiletou a nahradit druhou do stejného místa. ˇCasto čtu, že se růže po růži sadit nemá kvůli vyčerpané půdě, ale tady se mi zdá, že se s tím setkávají lidé často. Jak to řešíte vy? Necháváte půdu nějak odpočinout nebo kráter po růži vyhnojíte a šup tam s jinou? PS: to by se mi hodilo ;)
Poslední úprava: 06. srp 2014 10:45 od Iveta.

Přesazené růže - zasychání 05. srp 2014 22:45 #291345

  • evai
  • Avatar uživatele evai
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 1170
  • Obdržená poděkování 2679
  • Karma: 7
Iveto, ono asi nepujde hlavne o vycerpani pudz, ale o to, ze si kazda ruze vytvari svoje vlastni korenovy prostredi, jakoby podhoubi a to nemusi vyhovovat te, ktera prijde po ni.Takova petileta uz bude asi pekne zabydlena.Nicmene ja podobny presuny podnikam.Zem do hloubky vydloubam, soupnu na kompost a dam komplet novou.Koreny nasledny ruze obsypu mycorhizou (Symbivit prasek).Zadna pohroma-uhyn me zatim nepotkala.Ber to jako radu amateura, ostatni se treba vyjadri presneji nebo i jinak.
Následující uživatel poděkoval: Evka, Iveta

Přesazené růže - zasychání 05. srp 2014 22:51 #291346

  • Jana V.
  • Avatar uživatele Jana V.
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 4033
  • Obdržená poděkování 3506
  • Karma: 30
Iveto, zrovna letos jsem sázela růži k levé části oblouku. Ještě loni tam byla jiná popínavka, koupená jako růžová, ale vyklubala se z ní Flamentanz. Letos je tam Laguna. Vybrala jsem všechnu hlínu, nové růži jsem nasypala mix hodně uleželého hnoje a asi původní hlíny ( to teď už nevím přesně). Laguna roste uspokojivě ;) .
Následující uživatel poděkoval: Evka, Iveta
Moderátoři: Eva L., Květa