Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Odpovědět k tématu: Delbard - růže dle šlechtitelů

Jméno
Subjekt
Boardcode
B) :( :) :laugh: :cheer: ;) :P :angry: :unsure: :ohmy: :huh: :dry: :lol: :sick: :silly: :blink: :blush: :kiss: :woohoo: :up :S :evil: :whistle: :down
Zpráva
Zvětšit /  Zmenšit

Topic History of: Delbard - růže dle šlechtitelů

Zobrazit nejstarší 10 příspěvků - (Poslední příspěvek nejdříve)
13. čec 2022 17:35 #329255

papla

Neodolám a dám ještě jednu fotku Campanile, Kupodivu se mi líbí kombinace teple růžové barvy růže a studené fialové na sousedních ibiscich. Před pár lety bych se to snažila urputně ladit všechno do studených tónů, ale asi se mi změnil vkus.
B70D27C1-5329-43D3-9325-C0CD70B7F990.jpeg
Přílohy:
10. čec 2022 19:53 #329254

papla

Campanile, jarní nákup od Pelcu.
image_2022-07-10.jpg
Přílohy:
26. zář 2021 18:46 #328785

Ajka

Nováček od Starkla - Amnesty International, od podzimu 2020. Zajímavý květ, pevný keř, ale květů poskrovnu. Uvidím jak další roky...

DSC08338.jpg

DSC08362.jpg
Přílohy:
17. čec 2020 09:31 #327458

Ajka

Emilia Maria (La Rose de Molinard), nyní již téměř odkvetlá. Provoněla celou zahradu, kolemjdoucí se často ptají, cože nám to tak pěkně voní.

DSC05063.jpg
Přílohy:
06. led 2020 10:05 #326748

Eva L.

Ještě doplním Květu - ááách a ten krásně poskládaný květ. :kiss:

Paní majitelko prosím, kde je ta kráska k dostání ?
05. led 2020 17:51 #326742

quendery

Chi, chi, chi......děvčata radím vám hřešit.....kdybyste naživo viděly tu barvu, když se v létě začne smrákat...úplně svítí ze záhonu, je neskutečná....zkouším to už celá léta vyfotit.....foťák to prostě ne a nevezme. Musí se vidět :whistle:

DSC00696_2020-01-05.jpg
Přílohy:
05. led 2020 17:24 #326740

Květa

Eva L. napsal:

Tedy ta Domaine de St Jean Beauregard by stála za hřích. Budu o ní uvažovat. Na Rosebooku má výborné hodnocení.

Evi, za dva hříchy. :lol: Taky bych si ji nechala líbit. ( ta barvička, ách )

No, ode mne Delbardovy růže také mizí. Zůstávají dvě - Utopia, ale ta mi letos neopakovala, obdržela černého Punťu.

nedám ale dopustit na Vierge Folle. Rozkošná. I když - proti jiným rokům narostla nižší, méně košatá, měla trochu ČS - myslím že vydejchávala následky toho loňského sucha - i přesto byla i letos mlam, mlam.
05. led 2020 11:52 #326734

Eva L.

Ahoj Quendery, musím konstatovat, že jsi měla šťastnější ruku, než já. Snad si i opravím svůj pošramocený názor na delbardovky. Člověk by neměl mít klapky na očích a dělat závěry ze svého neúspěchu.
Přeji ti, abys z nich měla radost i letos. :)

Tedy ta Domaine de St Jean Beauregard by stála za hřích. Budu o ní uvažovat. Na Rosebooku má výborné hodnocení.
05. led 2020 11:10 #326732

quendery

Evi, krásné fotky. Tím svým hodnocením jsi mě přiměla se poohlédnout, mám to totiž s nimi asi stejné....... La Rose des 4 vents.....měla jsem jí, čtyři roky jsem trpělivě čekala, co bude dál.....ač opečovávaná nerost, jeden dva květy, sice krásné, ale to bylo všechno. Nakonec jsem se jí vzdala. Stejně tak přemýšlím o Billet Doux a Dolce vita. Navíc jsou dost nemocné. Ale abych jen nehaněla.....nezničitelná je stařenka France Libre

DSC04251.jpg

Stejně tak sadovka Centenaire des Lourdes

DSC02688.jpg

a Tourbilon, o toho jsem loni měla starost, jestli přežil zimu a docela dobře se zmátořil...

DSC08757.jpg

Jinak musím pochválit Domaine de St Jean Beauregard .... mám jí už 7let a slušně roste, kvete, je nenáročná na vodu a kupodivu je zdravá.

DSC09382.jpg

Poslední moje delbardovka je Dieter Müller...i když ho mám jen dva roky, snaží se...

DSC03014.jpg
Přílohy:
05. led 2020 10:39 #326731

Eva L.

K Delbardovým růžím mám od jisté doby trochu nedůvěru. Asi jsem při výběru neměla šťastnou ruku, měly problémy. Za všechny, kterých jsem se postupně zbavila, jmenuji např. Heinz Winkler (Hommage a Barbara). Krásná červená růže, ale absolutní nerost a silně napadená č.s. Nebo La Rose des 4 Vents - květy se za deště lepily a na slunci pálily, takže žádná krása se nekonala. A zdraví nic moc.

Momentálně mám jen tři delbardovky a i k nim mám občas malé výhrady. Ale nejsou na vyhazov, protože mají víc dobrých vlastností, než těch špatných.

La Rose du Petit Prince má krásné voňavé květy, které ale nemají velkou výdrž,rychle odkvétají. Keř je zdravý, trochu rozkladitý. Růže je uváděna jako čajohybrid, ale chová se spíš jako sadovka. Narostla brzy do 150cm.
LaRosed.PetitPrince1.jpg

Paris 2000 je rozkošná růžička, ale v srpnu už jsou listy flekaté a začínají opadávat.
Paris2000.jpg

La Rose de Molinard - krásné, silně voňavé květy, ale rychle odkvétající. Po dešti se lepí. Jinak o jejích kvalitách svědčí nejen ADR, ale i medaile za vůni v Japonsku.
LaR.deMolinard.jpg

Ajko, máš ji ukázkovou. Asi tě má ráda. :cheer:
Přílohy: