Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Odpovědět k tématu: Osobní TOP růže roku 2011

Jméno
Subjekt
Boardcode
B) :( :) :laugh: :cheer: ;) :P :angry: :unsure: :ohmy: :huh: :dry: :lol: :sick: :silly: :blink: :blush: :kiss: :woohoo: :up :S :evil: :whistle: :down
Zpráva
Zvětšit /  Zmenšit

Topic History of: Osobní TOP růže roku 2011

Zobrazit nejstarší 10 příspěvků - (Poslední příspěvek nejdříve)
20. dub 2012 17:59 #278152

danate1

Avatar uživatele danate1

já nedám dopustit na hermitage od Schultheise

022_2012-04-20.JPG
Přílohy:
20. dub 2012 17:56 #278151

danate1

Avatar uživatele danate1

taky na Pomponellu nedám dopustit

016_2012-04-20.JPG

každý rok mi dorůstá ke dvou metrům a metr-metr a půl do šířky
Přílohy:
18. dub 2012 21:37 #278067

Květa

Avatar uživatele Květa

Jano H, :woohoo: .. netušila jsem, že jsem tě k Pomponelle ( -ám :silly: ) inspirovala. O to víc mě těší, že jsi s ní spokojená, chválíš ji.

Nemohu napsat nic jiného než Jana H. Samou chválu. Přezimovala mi lépe než L.Odier ( :woohoo: ), kvete dlouho ( držák ), mimo termín ost. růží. Bohatě. Zdravá.
Jako solitera - pokud myslíš " sama samička v trávníku" - pak keř je opravdu širší, do V. Svou mám podsazenou šalvějí Caradonna, je to taková ostřejší kombinace, mně vyhovuje, neměnila bych. Loni jsem k nim přihodila další Salvii nemorosa - Ametyst www.google.cz/search?q=Salvia+nemorosa+A...cial&client=firefox-
a ještě o tón světlejší zvonek Caroline www.google.cz/search?q=Campanula+glomera...ial&client=firefox-a
Ty salvie jsou zajímavé tím, že kvetou spolu s Pomponellou, pak se seříznou a zase se obě - růže i šalvěj - sejdou v repete.
18. dub 2012 20:35 #278065

jana H

Avatar uživatele jana H

Květuš tu není,tak ji na chvilku zastoupím :P Pomponellu jsem si koupila na její doporučení ,jednu mám dva roky a dvě od loňska,nedám na ni dopustit,pěkně přezimovala,loni kvetla bohatě a odkvetla až jako poslední.Keř je širší,Květě se zdá trochu nohatá,já ji mám obklopenou floxy a levandulí,jsem spokojená.Fotky nelžou,navíc je opravdu zdravá.Nevoní.
18. dub 2012 20:01 #278063

vydrik

Avatar uživatele vydrik

Kveto, mela bych dotaz k Pomponelle, drzi dobre ker. tvar, je pomerne solitera a kvete fakt bohate? Alespon z fotky to tak vypada... dik
22. led 2012 11:26 #275976

HonzaPM

Avatar uživatele HonzaPM

Tak jsem včera po dlouhé době procházel zasněženou zahradou a říkal jsem si, že jsem dostatečně nepochválil Böhmovu - Probuzení.
Je výborná, čiperná a květy dlouho vydrží. Poradí si i s horšími podmínkami (prodere se skrz okolní konkurující zeleň. Je krásná.

Naopak jsem nepomluvil Kordesovu - Innocencia. Ta, ačkoliv má ADR, je u mě ostudná. Opadaný klacík, neochota kvést, nemoce,
uvadající poupata, žádné nové výhonky, obrost. Takže na Innocencii pravidelně zapomínám, že ji vůbec vedu/mám.
To s žádnou jinou růží nemám. Dle jednoho kousku ani nelze odsoudit ADR růži, ale stejně. Když už moderní růže tuhle značku dostane,
měla/mohla by se projevit lépe. Uvidíme další rok.
03. pro 2011 17:35 #273869

Eva L.

Avatar uživatele Eva L.

Zdá se, že nám v diskuzi na toto téma nějak dochází dech. :P Jako bychom zapomněli, že jsme chtěli probrat také podmínky, ve kterých své TOPky, případně potížistky pěstujeme. Tak já bych, s dovolením, s tímto tématem začala a moc se těším na vaše příspěvky. Budou poučné. :up
Ale protože s původním tématem souvisí jen okrajově, budu pokračovat ve "Vašich zahradách".
03. pro 2011 15:03 #273859

Květa

Avatar uživatele Květa

jj, hoooodně. :laugh:
Jsem ji ( kvůli vám, :woohoo: ) načítala, o podstrojování hnojivem jsem zmínky našla. Ještě jednu věc jsem si přečetla - že prý je náchylnější na déšť, má jemné lístky. Jsem zvědavá, jak se bude B.Ice u tebe líbit, barva je úžasná.

taky mám nový nerost - Lavender Pinocchio. Dresla i Danate se zmiňovaly, že špatně roste. Stejně jsem neodolala, doufám, že zvýšeným přísunem hnojiva ho donutím k předvedení se. Nejspíš marně..:woohoo:
02. pro 2011 10:04 #273803

amazonka01

Avatar uživatele amazonka01

JitkaU2 napsal:
Květa napsal:
Jitko, pls, jak dlouho máš Burgundy Ice ?
( je to trošku váhavka v růstu, viď ? )

mám ji 2 roky, je to stále mrňous - jak by řekla moje sousedka - krňous :-) . Barva krásná, musíme příští rok udělat srovnávačku tmavých růží. Už aby zas kvetly!

Jsem zvědavá, mám jí teď nově, tak to aby jí hodně krmila :)
02. pro 2011 09:38 #273799

hana.johana

Avatar uživatele hana.johana

Květo k té mé alergii:blink: : dřív se neprojevovala, ale poslední dva roky (co se tu učím:woohoo: ) mi připadají takové, jak to říct a neurazit ostatní pěstitele, no prostě........když kvetou, jsou jejich poupata a květy nádherné, pak vše odkvete a to čekání bez květů je fakt celkem dlouhé, nehledě na jejich náchylnost (samozřejmě že ne u všech) k ČS:evil: . Teď díky vám všem, kteří se "motáte" kolem růží delší dobu než já, díky vašim zkušenostem s jinými druhy růží a vašim radám, se celkem rychle ´přeorientovávám´i na jiné růžičky. Kromě těch ´romantických´ a historických mi učarovali i drobnokvěté růže. Samozřejmě, že nezavrhuji všechny čajovky, třeba taková Burgund 81, nebo Iglo, Kronenberg, ty jsou úžasné,.......H