Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: David Austin - Anglické růže 2015

David Austin - Anglické růže 2015 13. bře 2015 12:28 #294707

  • Iveta
  • Avatar uživatele Iveta
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 428
  • Obdržená poděkování 933
  • Karma: 6
Zdravím s prosbou o radu: nebude se Queen Ann barevně tlouct se Strawberry Hills? Stále váhám...prosím, kdo je znàte obě na živo, co si o jejich sousedství myslíte?
Téma bylo zamčeno.

David Austin - Anglické růže 2015 13. bře 2015 21:07 #294713

  • HonzaPM
  • Avatar uživatele HonzaPM
  • OFFLINE
  • Administrator
  • 620 m n.m.
  • Příspěvky: 5754
  • Obdržená poděkování 9276
  • Karma: 6
Iveto, ano, barevně jsou v podobném tónu. Teplejší růžová, u Q.A. ale ne vždy, obě se mění dle počasí.
Strawberry Hill může být často do meruňkova, barevně výraznější, ale i proměnlivější.
Typem růstu i způsobem vzezření jsou každá zcela jiná, Strawberry je bujnější,
růže drží tvar, květ má zcela odolný všemu (dešti, slunci), má velmi lesklý list.
Queen Anne lépe stojí, je užší, spíš keř ála voják. Krásný historický šarm, přírodní list,
květ je křehký, může mít v extrémním počasí potíže.

Abych to stručně shrnul - každý pes, jiná ves.
Téma bylo zamčeno.
Následující uživatel poděkoval: Iveta

David Austin - Anglické růže 2015 13. bře 2015 21:51 #294716

  • Iveta
  • Avatar uživatele Iveta
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 428
  • Obdržená poděkování 933
  • Karma: 6
Já mám se Strawberry potíž zapojit ji do mojí pidi zahrady, dostala jsem ji darem. Màm ji spolu s Winchester Cathedral a Jaqueline du Pre v trojsponu, Strawberry vzadu, ale povaleč, i bez vrabců- jak jsi Honzo kdysi psal...dostala novou oporu, chci ji natlačilo do výšky,u mě má takové slabé kandelabříky...zato Winchester vedle je opravdu jako vojàk- pevná kostra uvniťř a navenek jemnější větve nesoucí květy po celé ďélce...(no voják ne, spíš nějaký Chuck Norris, tvrďá´k s jemnocitem ;)
jenže Winchestry mám dva kusy (opět dar) a zahrada je příliš malá, chtěla jsem ho nahradit QUeen Ann. Možnà nahradíme toho prvního a tohoto nechàm, kde je...ale ta Strawberry, ta mi dává...vlastně nedává, nějak se u mě nepředvedla :sick:
Téma bylo zamčeno.

David Austin - Anglické růže 2015 14. bře 2015 09:06 #294724

  • Lukáš
  • Avatar uživatele Lukáš
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 2592
  • Obdržená poděkování 11818
  • Karma: 45
na Strawberry Hill jsem zvědavý přijde teď na jaře
Téma bylo zamčeno.

David Austin - Anglické růže 2015 14. bře 2015 13:42 #294728

  • Miška
  • Avatar uživatele Miška
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 582
  • Obdržená poděkování 517
  • Karma: 0
Strawberry Hills se u mne předvedla loni jako dvouletá. Prvním rokem jsem ji obcházela obloukem. Divná barva květu a lesknota na listech bylo na mne moc.
Vloni se mi ale pěkně odvděčila. Asi jsem jí chyběla :) .
Nejvyšší kandelábřík měl dost k 170cm. Musela jsem trojnožkou zajistit, aby se nevylomila. Mám ji na okraji záhonu, tak to není úplně ono. Přirýt nemůžu, tak ji asi budu muset trochu odsadit.
Ale moc hezky kvetla, ve dvou vlnách. Barva se fakt mění, u mne má nádech do lososova, ale to já chci. A i voní. A v srpnových denodenních lijácích květy fakt nestrádaly.

StrawberryHillsdet.0614.jpg


fotka je z června2014.

Mně ještě napadla jedna věc v souvislosti s vnímáním barev a jejich odstínů. Honza udává "do meruňkova" já do "lososova". Není to vlastně totéž? ;)
Poslední úprava: 14. bře 2015 13:48 od Miška.
Téma bylo zamčeno.
Následující uživatel poděkoval: Evka, Iveta, Jarka, Ajka

David Austin - Anglické růže 2015 14. bře 2015 13:59 #294729

  • Ajka
  • Avatar uživatele Ajka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 1432
  • Obdržená poděkování 3944
  • Karma: 67
Miško, řekla bych, že lososová je víc do růžova, meruňková spíš světlounce žluto-oranž, aspoň tak to vidím já.
Téma bylo zamčeno.
Následující uživatel poděkoval: Iveta

David Austin - Anglické růže 2015 14. bře 2015 16:02 #294732

  • HonzaPM
  • Avatar uživatele HonzaPM
  • OFFLINE
  • Administrator
  • 620 m n.m.
  • Příspěvky: 5754
  • Obdržená poděkování 9276
  • Karma: 6
Miška napsal:
Mně ještě napadla jedna věc v souvislosti s vnímáním barev a jejich odstínů. Honza udává "do meruňkova" já do "lososova". Není to vlastně totéž? ;)

Zlatíčko, já původně chtěl napsat, že Strawberry Hill je do oranžova.
Jenže pak jsem se zamyslel nad možnou ženskou psychikou,
vzpomněl jsem si na náš nikam nevedoucí rozbor barvy Sombreuil, :laugh:
a sebevědomě jsem tam frknul meruňkovou. Tak zase nic, tak já pudu... :laugh:
(nebude tam náhodou i náznak jemně perleťově korálové?? - já bych možná řekl, že i jo :lol: )
Téma bylo zamčeno.
Následující uživatel poděkoval: tineli, Iveta, Jarka

David Austin - Anglické růže 2015 14. bře 2015 19:41 #294734

  • Iveta
  • Avatar uživatele Iveta
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 428
  • Obdržená poděkování 933
  • Karma: 6
Meruňky nebo losos? To bude asi barva uzeného lososa :woohoo:
Téma bylo zamčeno.

David Austin - Anglické růže 2015 14. bře 2015 21:23 #294744

  • Miška
  • Avatar uživatele Miška
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 582
  • Obdržená poděkování 517
  • Karma: 0
Normálně jsem zmatenson. Z vás a z barev.

Jasně že lososová je blíž k růžové. Jasně poznám meruňku (zralou) od lososa. Ale v případě nuancí v barvě květu té které růže jsem chtěla vysvětlení podat tak, že je to hodně osobní záležitost. A že já bych spíš řekla lososový nádech a Honza by řekl do meruňky. Asi jsem víc na to maso, no.

Honzo, v případě Sombreuil to letos padne. Konečně ji mám, tak jsem zvědavá na tu bílou :) .
Téma bylo zamčeno.

David Austin - Anglické růže 2015 14. bře 2015 21:38 #294746

  • Iveta
  • Avatar uživatele Iveta
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 428
  • Obdržená poděkování 933
  • Karma: 6
Miško, já tě pochopila, zže platí deset lidí deset nuancī odstínů. Ještě mě k tomu napadá, jak je navíc ovlivněno vnímání barvy pozadím, jak pozadí podtrhne či upozadí figuru...austin si hezky vybral pozadí ke svým fotkám na webu, co?
Strawberry mám taky dvouletou, ale zdaleka se nedá s tou tvojí srovnat, vysvobodila jsem ji z džungle a letos má ještě šanci...
Poslední úprava: 14. bře 2015 21:40 od Iveta.
Téma bylo zamčeno.
Moderátoři: Eva L., Květa