Miško, jenže... U mě to funguje tak, že je-li růžová růže do meruňkova,
tak...
- se vezme růžová (dva díly neutrálního odstínu) a přidá se jeden díl meruňkové
- tj. výsledná barva květu je růžová (60-95%) a "oranžová" (40-5 %), dle počasí
Jenže...
- když vezmeš dva díly neutrální růžové a přidáš jeden díl lososové,
tak podle mého Strawberry Hill nezískáš (nebo jo?), a co broskvová?
Je fakt, že ryby nejím a zrovna z lososa bych se obrátil, ble.

Pardon.
Iveto, tak pokud na Str. Hill vadí jen to, že je vzadu malá, ohlá, nerepre,
tak ji zkus přikrmovat. Ona je hodně hladová, chce spoustu hnoje a vody.
Miška pod ní jistě má dobrý půlmetr hnojových vrstev nejméně tří druhů, pletu se?
Strawberry Hill bych zařadil do té skupiny růží, které mají jisté poporodní období.
To znamená, že jim trvá (někdy i 3-4 roky, dle půdy, výživy, lokality), než se vzchopí
a začnou dělat repre keřík. Krásně to je vidět na Young Lycidas nebo William Shakespeare 2000.
Zrovna Šejkspíry jsem teď nedávno stříhal, a ty nové mladé silné výhony, co loni narostly
po vydatném jarním přihnojení granul. koňským hnojem, ty už vypadají nadějně
a hlavně jsou zcela odlišné (typem růstu) od toho, co předváděly dané růže roky předtím.
Co se mě týká, nedám dopustit na "lehce perleťově růžový" sport Winchester Cathedral - Redouté.
No a určitě bych i v malé zahrádce chtěl mít silně voňavou růži - do dálky.
Takže by to taková Rose de Rescht jistila. Typově se navíc k Winch. Cath. moc dobře hodí.
Redouté bych dal dozadu, místo Strawberry Hill, de Rescht místo du Pré nebo jedné W. Cathedral.
No ale je otázka, jestli je darem dostaneš, že?