Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: David Austin - Anglické růže 2015

David Austin - Anglické růže 2015 14. bře 2015 22:04 #294748

  • HonzaPM
  • Avatar uživatele HonzaPM
  • OFFLINE
  • Administrator
  • 620 m n.m.
  • Příspěvky: 5754
  • Obdržená poděkování 9276
  • Karma: 6
Miško, jenže... U mě to funguje tak, že je-li růžová růže do meruňkova,
tak...
- se vezme růžová (dva díly neutrálního odstínu) a přidá se jeden díl meruňkové
- tj. výsledná barva květu je růžová (60-95%) a "oranžová" (40-5 %), dle počasí

Jenže...
- když vezmeš dva díly neutrální růžové a přidáš jeden díl lososové,
tak podle mého Strawberry Hill nezískáš (nebo jo?), a co broskvová?

Je fakt, že ryby nejím a zrovna z lososa bych se obrátil, ble. :lol: Pardon.

Iveto, tak pokud na Str. Hill vadí jen to, že je vzadu malá, ohlá, nerepre,
tak ji zkus přikrmovat. Ona je hodně hladová, chce spoustu hnoje a vody.
Miška pod ní jistě má dobrý půlmetr hnojových vrstev nejméně tří druhů, pletu se?
Strawberry Hill bych zařadil do té skupiny růží, které mají jisté poporodní období.
To znamená, že jim trvá (někdy i 3-4 roky, dle půdy, výživy, lokality), než se vzchopí
a začnou dělat repre keřík. Krásně to je vidět na Young Lycidas nebo William Shakespeare 2000.
Zrovna Šejkspíry jsem teď nedávno stříhal, a ty nové mladé silné výhony, co loni narostly
po vydatném jarním přihnojení granul. koňským hnojem, ty už vypadají nadějně
a hlavně jsou zcela odlišné (typem růstu) od toho, co předváděly dané růže roky předtím.

Co se mě týká, nedám dopustit na "lehce perleťově růžový" sport Winchester Cathedral - Redouté.
No a určitě bych i v malé zahrádce chtěl mít silně voňavou růži - do dálky.
Takže by to taková Rose de Rescht jistila. Typově se navíc k Winch. Cath. moc dobře hodí.
Redouté bych dal dozadu, místo Strawberry Hill, de Rescht místo du Pré nebo jedné W. Cathedral.
No ale je otázka, jestli je darem dostaneš, že? ;)
Téma bylo zamčeno.
Následující uživatel poděkoval: jana H, Evka, Iveta, Jarka

David Austin - Anglické růže 2015 14. bře 2015 22:54 #294750

  • Miška
  • Avatar uživatele Miška
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 582
  • Obdržená poděkování 517
  • Karma: 0
HonzaPM napsal:
Jenže...
- když vezmeš dva díly neutrální růžové a přidáš jeden díl lososové,
tak podle mého Strawberry Hill nezískáš (nebo jo?), a co broskvová?

Hele, tohle je na mě v tuhle pozdní noční hodinu už krapet moc. Něco jako vyšší dívčí :S .

Nicméně s Rose de Resh to vidím stejně. Ta Ivetina kombinace byla fakt dost mdlá a chtělo to trochu rozsvítit a provonět. Nevím, jak to bude s darováním, ale nebude problém ji sehnat, třeba u Dresly nebo u Pelců.
Téma bylo zamčeno.
Následující uživatel poděkoval: Iveta

David Austin - Anglické růže 2015 15. bře 2015 21:14 #294774

  • Ališi
  • Avatar uživatele Ališi
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Příspěvky: 104
  • Obdržená poděkování 143
  • Karma: 0
StrawberryHill-Austin2.jpg

rok po výsadbě
StrawberryHill-Austin.jpg

dva roky po .....
Téma bylo zamčeno.
Následující uživatel poděkoval: Evka, Iveta, Ajka

David Austin - Anglické růže 2015 15. bře 2015 21:26 #294775

  • Iveta
  • Avatar uživatele Iveta
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 428
  • Obdržená poděkování 933
  • Karma: 6
Honzo,Miško, dík za cenné rady, podporují moji nespokojenost s tímto seskupením a tudíž i odhodlání k změně. Vůni zajišťuje sousedící Gertruda Jekyll a Louise Odier... Nerada růže přesazuji, ale co těmi chybami...
Téma bylo zamčeno.

David Austin - Anglické růže 2015 16. bře 2015 05:19 #294777

  • Evka
  • Avatar uživatele Evka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 2100
  • Obdržená poděkování 1197
  • Karma: 24
Ališi,Strawberry Hill máš moc hezkou.
Téma bylo zamčeno.
Následující uživatel poděkoval: Ališi

David Austin - Anglické růže 2015 20. bře 2015 20:30 #294926

  • mišpule
  • Avatar uživatele mišpule
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 3248
  • Obdržená poděkování 6303
  • Karma: 49
Starší austinky jsem vzala docela radikálně a Mary Rose se mi moc nepozdává.CPM ani Pilgrim moc nedivočí,ale náznaky oček tam jsou.Zato z Mary Rose trčí ze země 10cm oschlé klacíky :( Přitom to ostřihané bylo obražené slušně.Uvidíme...
Téma bylo zamčeno.

David Austin - Anglické růže 2015 20. bře 2015 20:58 #294928

  • HonzaPM
  • Avatar uživatele HonzaPM
  • OFFLINE
  • Administrator
  • 620 m n.m.
  • Příspěvky: 5754
  • Obdržená poděkování 9276
  • Karma: 6
Mišpul, a co to? Jakože zmrzly větve nebo jsou spálené pupeny kvůlivá nezimě?

Mě dneska překvapil Austin - přišel mi nějaký extra katalog, Spring 2015,
s kódem na slevu dvacet procent na objednávku. Nic brát nebudu, ale je tam nádherná fotka
Princess Anne, kterou jsem od A. ještě nikde jinde publikovanou neviděl.
Tak jsem si samo zaslintal a trochu i zalitovat, že.... "tuto růži už nepěstuji". :lol:
Téma bylo zamčeno.

David Austin - Anglické růže 2015 20. bře 2015 21:15 #294929

  • Genovesa
  • Avatar uživatele Genovesa
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 1086
  • Obdržená poděkování 1736
  • Karma: 5
Dobrý den, vysadila jsem G. Thomas, D. Bussel a Emanuel. Záhon je velký, vlezlo by se tam něco trvalek. Máte nějakou osvědčenou kombinaci k těmto růžím prosím? Uvažovala jsem doplnit modře kvetoucími, ale nevím, aby to nebylo moc. Nějak nevím najednou, jak dál... Záhon je přes poledne od 10 do 14 hodin zastíněn, jinak slunce. Děkuji za rady.
Téma bylo zamčeno.

David Austin - Anglické růže 2015 20. bře 2015 21:57 #294933

  • mišpule
  • Avatar uživatele mišpule
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 3248
  • Obdržená poděkování 6303
  • Karma: 49
Honzo,tak nějak se jim nechce ze staršího dřeva vystrčit očka.Ale nehážu flintu do žita,jen jsem si povzdychla :)
Genoveso a což přidat k trvalkám i trávy?Zjemní barevné přechody.Jdu si osvěžit paměť do "kombinací" :)
Téma bylo zamčeno.

David Austin - Anglické růže 2015 20. bře 2015 23:00 #294935

  • Kamcule1
  • Avatar uživatele Kamcule1
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Příspěvky: 200
  • Obdržená poděkování 310
  • Karma: 5
Rada bych si poridila Austinku. Prvni a (zatim) jedinou. Kterapak by to mela byt? Zn. ruzova pripadne bila.
To jsem zvedava, ktera to u Vas vyhraje.
Téma bylo zamčeno.
Moderátoři: Eva L., Květa