Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Odpovědět k tématu: Francouzky - ostatní, nemající samost. diskusi

Jméno
Subjekt
Boardcode
B) :( :) :laugh: :cheer: ;) :P :angry: :unsure: :ohmy: :huh: :dry: :lol: :sick: :silly: :blink: :blush: :kiss: :woohoo: :up :S :evil: :whistle: :down
Zpráva
Zvětšit /  Zmenšit

Topic History of: Francouzky - ostatní, nemající samost. diskusi

Zobrazit nejstarší 10 příspěvků - (Poslední příspěvek nejdříve)
17. říj 2019 10:12 #326550

Květa

Avatar uživatele Květa

ach jo, do popisu růží od Andre-Eve se mi zoufale nechtělo a nechce i teď.
Doposud totiž nevím jak se k nim postavit, co se z nich vyklube.
Tato firma se celkem hojně účastní trialů růží, odnáší si jedno ocenění za druhým. Cena jejich výpěstků byla donedávna na Fr. poměrně vysoká, 19 E. člověk by tedy očekával nějaké wow !.. nevím, zatím u mne spíše zklamání než chvála.

Nakupovala jsem u nich dvakrát, zřejmě další objednávku uskutečňovat nebudu - pokud nevzplanu touhou po nějaké staré polyantce, ty mívají v sort. dost zastoupeny.

Pravdou je, že růže byly sázeny poměrně nedávno, ťafly je tyto dva suché a horké roky. Pokud jakž/takž i prosperují ( zatím ) se u nich vůbec neprojevuje tolerance vůči suchu a hlavně horku. Což je pro mne celkem zklamání. Třeba se z toho ještě vylížou, ale má trpělivost je na hraně, teda.

dvě růže sázené na podzim 2017, loňská poušť :
ANDRE EVE LE JARDINIER DES ROSES - růže pojmenovaná po vlastníkovi školky, šlechtiteli.
Vykvetla dvěma květy, neudělala kořeny, uschla.

MARIE BLANCHE PAILLE Přežila na kapačkách, loni nekvetla, nerostla. Letos má cca 20 cm, vykvetla jedním květem. Po rozvití jsem chtěla počkat s focením na večerní slunce, no, nebylo co - květ opadal.

růže sázené na podzim 2016, tzn. letos tříleté.
Rose Blush viděla jsem jej v HK, byl impulsem pro nákup. Hm. Vzpřímený růst = OK. Krásný polorozvitý květ, ale co platno, velmi rychle opadá. Po prvním flóru se pokaždé zatím dostal do stresu, sedí, neobrůstá, teď má jedno malé nové poupátko. Jinak ani ťuk. Zasazen na čestné místo, teď bude vyryt, páč si jej nezasluhuje - a popravdě, uvažuju, jestli jej vůbec zasadím někam znovu.

DSCN0996_2019-10-17.jpg

28,6

DSCN0802.jpg

8,6


Jardin de Granville- růže zasazená u muzea fa Dior. Jsem si říkala, to bude něco opravdu líbezného. ..
Chm.. opakuje, to ano, ale.. škvaří se. V podstatě až letošní podzimní kvetení bylo koukatelné, květy ale výdrž nemají.
O5 čestné místo, nejspíš poputuje někam do kouta..

DSCN1664.jpg

jediné koukatelné kvetení, s násadou se nepřetrne. 14,8


DSCN1063.jpg

většinou bohužel vypadá takto - 30,6


DSCN1653.jpg

dtto, 13,8 - takhle vypadají květy moc pěkné

Jednoznačně nejlepší růží z těchto nákupů se jeví Toul. Dobře se přijal, dobře rostl a spolehlivě nakvétá již od počátku. Zatím praktikuje postupné nakvétání, takže je naděje, že usazená růže bude květní vlnu mít poměrně dlouhou.
Loni na podzim jsem jej ovšem přesazovala ( kvůli výdrži květů ) tak, aby pokud možno neměl polední slunce. Prospělo mu to, nezaznamenal.
Zatím nižší, cca 80 cm, zdravý. "Kulatý", symetrický keříček, bez výkyvů. Květy nebývá pokryt. Výdrž cca 3 dny. Moc pěkný tvar květu, barva. Původně jsem jej chtěla do společnosti Emp.Charlese IV, květ velikostně i tvarově totožný.


DSCN1927.jpg

podzimní barva - 3,9


DSCN1537.jpg

9,8

DSCN1029.jpg

30,6 ( foceno za sluníčka )
Přílohy:
06. zář 2019 09:21 #326370

quendery

Avatar uživatele quendery

Květo, Muriel není žádná přebornice. Mám jí už pátý rok, má habitus jako staré čajovky, u mne tak 80 cm....tuhé trčavé výhony s jedním -třemi květy......trochu mi připomíná třeba Remy Martin. Většinou druhý flor je lepší než první.....asi jí dělá dobře, když už není vedro. Dobré tři roky se usazovala, mám jí z Francie, ale teď je zdravá a nevymrzá. Tu lenost jí odpouštím právě pro ty krásné poměrně velké květy cca 8-10 cm a hezkou vůni.

DSC02959.jpg
Přílohy:
06. zář 2019 06:46 #326368

Eva L.

Avatar uživatele Eva L.

Květo, nevyprsím a neohromím, nemám čím.
Letošní rok beru jako testovací. Horko, sucho + úplné vynechání všech postřiků usnadní rozhodování o osudu některých růží. V případě Parfum d´Orleans bude už brzo. :angry:
06. zář 2019 01:11 #326367

Květa

Avatar uživatele Květa

Q, a jak je na tom Muriel Robin s květní násadou ?

ad výše uváděný Sourire d'Orchidee - no, tak ten tedy se do opakování opravdu nehrne. Ještě nezačal ani obrážet. :sick:

ad propíraný Parfum d'Orleans. Nedávno jsem jej cvakla pro dokumentaci. Keříček, nic mu kolem nevadí, 4 poupata. Hm, Evi, vyprsíš se s více ? :laugh: . Ohrom mě, tak kolik u tebe ?

DSCN1577.jpg
Přílohy:
04. zář 2019 17:10 #326353

quendery

Avatar uživatele quendery

Muriel Robin/ Orard 2005/.....nepřestává mě bavit to její barevné stínování na sukýnkách ...... :whistle:

DSC02958.jpg


DSC02843.jpg
Přílohy:
04. zář 2019 17:10 #326352

quendery

Avatar uživatele quendery

Remy Martin / Royon 1995/......dlouhověká fešanda ....mám jí už 15 let...

DSC01859_2019-09-04.jpg


DSC02198.jpg

a letos někomu moc chutnala.....

DSC02889.jpg

...jak stárne pěkně světlá

DSC02947.jpg
Přílohy:
20. čec 2019 23:49 #325914

alenak

Avatar uživatele alenak

No krása. Furt si říkám, že růže, jako královna, potřebuje doprovod ;) .
20. čec 2019 23:14 #325910

Květa

Avatar uživatele Květa

Sourire d'Orchidee to v Salvia sclarea var. turkestanica moc sluší. Nejsem si ale zcela jistá, že si tuto růži ponechám. Kvítky mají velmi krátkou trvanlivost.


DSCN1051.jpg


DSCN0975.jpg
Přílohy:
17. čec 2019 14:01 #325867

Květa

Avatar uživatele Květa

Honzo, je pod ní narvaný čtverec z roxoru. Jeden, cca v 150 cm. Ona je samonosná, slouží spíš jako jistotní aby se větrem či nacucnutím případným deštěm nepolámala. A taky k alespoň částečnému rozvedení větví. Ono jich tam je stejnak tolik, že přikurtovány jsou jen některé.

Dodávám - opravdu je to hydra, navíc rychle regenerující. Předloni mi omrzla k zemi, v poho těch 2,5 - 3 m za sezonu hodí.


Její menší jmenovkyně - Ghislaine de Feligonde


DSCN0542.jpg


zapomenutá větývka si takhle kvůli prostoru profrčela šeříkem.

DSCN0543.jpg
Přílohy:
16. čec 2019 10:45 #325861

HonzaPM

Avatar uživatele HonzaPM

Květo, ´Pink Ghislaine de Féligonde´ - majngot, TO je obřisko.
Čeho se TO drží? Samo?