Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Odpovědět k tématu: Pěstování růží

Jméno
Subjekt
Boardcode
B) :( :) :laugh: :cheer: ;) :P :angry: :unsure: :ohmy: :huh: :dry: :lol: :sick: :silly: :blink: :blush: :kiss: :woohoo: :up :S :evil: :whistle: :down
Zpráva
Zvětšit /  Zmenšit

Topic History of: Pěstování růží

Zobrazit nejstarší 10 příspěvků - (Poslední příspěvek nejdříve)
03. čen 2022 16:14 #329157

papla

Děkuji, to bude radosti.
03. čen 2022 07:20 #329156

Eva L.

Paplo, A. Lindgren mám také na místě, kde svítí sluníčko až po 1O. hodině. Vůbec jí to nevadí.
02. čen 2022 15:33 #329154

papla

Katko, jestli ještě sháníš, dnes jsem si ji od Pelců objednala ( Astrid Lindgren). Kdo ji máte, snese trochu přistínění? dala bych ji do lokality, po ránu byla přistíněná a měla slunko tak od 11.
12. dub 2022 22:38 #329061

Katka z Vysočiny

Jani - děkuji, z HMF naštěstí vím o tom druhém názvu, momentálně ho ve Starklovi nemají, tak to zkusím pohlídat na podzim.

Všem přeji krásné Velikonoce!
10. dub 2022 20:18 #329060

Anonym

Astrid Lindgren má v nabídce Starkl pod názvem Egon Schiele. Mám jí právě od Starkla. Kupovala jsem ji tam na podzim.
Jana V., Vysočina
10. dub 2022 19:21 #329059

Katka z Vysočiny

Moc všem děkuji za reference, jsem ráda, že se AL v našich podmínkách dobře daří - Evi, máš ji nádhernou :-). Teď ji ještě někde sehnat, Pelcovi ji letos nemají v nabídce a na internetu ji má jen jeden pro mě neznámý obchod.
Dnes jsem stříhala růže u babičky (500 m n.m.), babičce je 90 let a má už jich jen 5, ale jsou to keřiska. Tak jsem si krásně užila aprílového počasí ;-).
09. dub 2022 17:08 #329055

alenak

Já ji mám taky, letitou, nemám s ní problém. Hodně stříhám na krátko. Vzpomínám, že při velkých mrazech byla namrzlá, nj. je to vyšlechtěné Poulsen - nemají ty velké mrazy, ale zvetila se, výška do 150 - 180, voda ji nevadí.
09. dub 2022 16:48 #329054

Eva L.

Astrid Lindgren je moje letitá favoritka. I kdybych chtěla, tak na ní nenajdu snad jedinou špatnou vlastnost.
Má souměrný keř, je zdravá, mrazuodolná, krásné květy, které se nepálí a ani nelepí ... zkrátka je skvělá. Mám ji asi 15Ocm vysokou, ale každé jaro ji stříhám dost hluboko, takže vlastně nevím, jak by vyrostla při mírnějším řezu.
Vřele doporučuji.

AstridLindgren32.jpg

AstridLindgren2.jpg

AstridLindgren.jpg

AstridLindgren3.jpg
09. dub 2022 14:32 #329052

Anonym

Katko,
Astrid Lingren mám, letos bude tříletá, je neustále podhrabaná krtkem, takže zatím cca metrová. Vedle babi jí má o rok starší a vloni určitě 150 cm udělala i u nás na Vysočině. Navíc je to růže zdravá (bojuji hodně s korovou spálou a toto je jedna z mála růží, co jí nemá), zimy dala zatím úplně v pohodě, bez mrazových poškození. A kvete u babi skoro pořád, je nádherná. Já si na podzim přikoupila další, hlavně pro ten půvab a barvu květů....
Jana V., Vysočina 500 m.n.m.
09. dub 2022 11:58 #329051

quendery

Katko, já jí nemám, ale viděla jsem u kamarádky jako solitér a mohla mít tak 150 na výšku i šířku. :cheer: