Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: Mechovky

Mechovky 20. led 2010 11:56 #3261

  • jaja99
  • Avatar uživatele jaja99
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 2407
  • Obdržená poděkování 861
  • Karma: 4
Mám asi tři roky sazené mechovky rostou Ok, jen letos mi předčasně shodily listí asi černá skvrnitost. Poraďte co na ni nejlíp zabírá? A dále mám problémy s květem viz foto. Myslíte že by to mohlo být počasím a nebo to byla nějaká nemoc?
Přílohy:

Re:Mechovky 20. led 2010 12:00 #3262

  • jaja99
  • Avatar uživatele jaja99
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 2407
  • Obdržená poděkování 861
  • Karma: 4
P6270734mech.jpg
Přílohy:

Re:Mechovky 20. led 2010 12:35 #3263

  • jaja99
  • Avatar uživatele jaja99
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 2407
  • Obdržená poděkování 861
  • Karma: 4
a další
P6270735mech2.jpg

Re:Mechovky 22. led 2010 12:26 #3265

  • Eva L.
  • Avatar uživatele Eva L.
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 3344
  • Obdržená poděkování 8815
  • Karma: 53
Jájo, na černou skvrnitost se mi osvědčil Baycor. Funguje zároveň i proti padlí. Je ale důležité začít s postřikem už v době rašení nových výhonů a pak podle potřeby zopakovat ještě alespoň dvakrát nebo třikrát v průběhu léta. Záleží na citlivosti konkrétní
odrůdy vůči houbovým chorobám. Jak jsou citlivé mechovky netuším, Dresla bude jistě vědět.
A ty "deformace" na poupatech má zřejmě na svědomí nějaký žravý škůdce (hmyzí). Jak na něj určitě poradí někdo s většími zkušenostmi. Mým růžím se tato pohroma zatím vyhýbá. Doufám, že jsem to nezakřikla:ohmy:

Re:Mechovky 23. led 2010 23:02 #3275

  • dresla
  • Avatar uživatele dresla
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 2262
  • Obdržená poděkování 383
  • Karma: 22
Nejspíš to je Blanche Moreau www.helpmefind.com/gardening/l.php?l=2.726 , tady ji zlobí spíš padlí. Myslím, že na květech se podepsalo počasí, prohlížela jsem své fotky a taky nic moc. Nejsem z téhle odrůdy úplně nadšená, mám ji ale teprve 2 roky a jestli se nepletu, tak ji tu někdo chválil. Kdyby měla zlobit každý rok a nebavilo tě stříkat, tak jedině vybrat jinou odrůdu.

Re:Mechovky 24. led 2010 22:48 #3293

  • jaja99
  • Avatar uživatele jaja99
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 2407
  • Obdržená poděkování 861
  • Karma: 4
Je to Blanche poznala si ji dobře, uvidím co s ní. Je to takový kousek živého růžového plotu abych neviděla k sousedům před vchod. Rostou pěkně, ale z podzima už byly holé, listí jsem spálila bylo skoro černé.
Když byly zdravé vypadaly hezky i pár květů co vykvetly byly parádní. Mám ještě růžovou jsou od Pelců, růžová neměla jméno.

Re:Mechovky 25. led 2010 00:09 #3294

  • dresla
  • Avatar uživatele dresla
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 2262
  • Obdržená poděkování 383
  • Karma: 22
Jájo, mám B.M. v bílém záhonu, který byl letos příšerně zaplevelený, takže mi neuvízl podzimní stav v hlavě. Ani jsem moc nesledovala jiné mechovky a fotky jejich keřů ze října a listopadu jsem nenašla. Určitě mezi nimi budou i odrůdy s lepším zdravotním stavem. Pokud chceš ŽP rozšiřovat, klidně sáhni i po galikách. Jsou k vám dostatečně mrazuodolné. Fotila jsem si je na konci října a olistění je na fotkách u všech zhruba ve stejném stavu.
Tak třeba Charles de Mills
charles_de_mills.jpg

Re:Mechovky 25. led 2010 00:12 #3295

  • dresla
  • Avatar uživatele dresla
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 2262
  • Obdržená poděkování 383
  • Karma: 22
Rugosa Mary Manners focená 22.října-u země jsou listy zakryté plevelem, ale byla olistěná až dolů a na keři ještě květy
mary_manners.jpg

Re:Mechovky 25. led 2010 10:03 #3301

  • jaja99
  • Avatar uživatele jaja99
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 2407
  • Obdržená poděkování 861
  • Karma: 4
Dreslo Ty mi čteš myšlenky nějakou galskou ( jestli je to co myslíš ty) jsem k nim chtěla přidat a vytvořit houštíčko. (sousedi mají před barákem nevzhledno hiiiii). Já jsem na tyhle přírodnější druhy růží ujetá.
Dreslo když už tu otravuju jaké máš zkušenosti s Hugoniskou? Já mizerné mám ji už 3-4 roky a každý rok nechá všechny větve odumřít a začne znovu růst ze země, květ jsem neviděla.......moc jsem se těšila jaké udělá křoví a zatím měla nejvíc tři pruty asi 70 cm. Já ji dostala neměla bych ji kritizovat, ale čekala jsem mnohem víc.


Rugozy mám taky obyčejné růžové, ty jsou jak neprostupná hradba, a chudinky Jabloňový květ, které jsem týrala hrozně, ale už jsou přesazené ( díky ČEZu který mi rozryl zahradu) a zdálo se že se jim na novém místě vede líp :-) oni jsou nezmaři.

Re:Mechovky 26. led 2010 18:19 #3308

  • dresla
  • Avatar uživatele dresla
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 2262
  • Obdržená poděkování 383
  • Karma: 22
Jájo, já s hugoniskou moc zkušeností nemám, utrápila jsem asi řízky(vlastní vinou) a letos jsem ji znova očkovala. Ona totiž roste v jedné zahradě poblíž a rozhodně nestrádá - mrkni na fotku. Plot je asi 160cm vysoký. Chovají se k ní jako k živému plotu - docela brutálně a prosperuje.
rosa_hugonis5.jpg


Jsi si jistá, že je to rosa hugonis? Existují další - podobné žlutěkvetoucí růže, které jsou míň mrazuodolné, třeba
www.helpmefind.com/rose/l.php?l=2.5398.3
www.helpmefind.com/rose/l.php?l=2.16805.6
Tyhle dvě poznáš podle toho, že listy při dotyku voní po kadidle. Je to nepřehlédnutelné!! poznávací znamení.
  • Strana:
  • 1
  • 2
Moderátoři: Eva L., Květa