Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Červnové kvetení

Re: Červnové kvetení 06. čen 2011 11:03 #257236

  • Květa
  • Avatar uživatele Květa
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 6709
  • Obdržená poděkování 9851
  • Karma: 93
Emilko, f. thalictra jsi mi udělala véelikou radost. Já je miluju, jakmile na nějaké narazím, je moje. Považuju je za naprosto nenáročné kytičky, krásně kvetou a ten obláček kvítků, kt. vytvářejí je úžasný. Navíc, lístečky se ve větříku krásně klepou.
Tuhle orlíčkolistou žluťuchu mám loňskou ( nebo předloňskou ? ) od Florianusu, bohužel - trochu - mají je ve směsi ( bílá, světloulince růž. a tmavší růž. ), nikdy nevíš, kt. koupíš. Kvete mi, právě teď, ovšem Benda ji na jaře zpola přebuldozéroval. Takže nijak nepřirostla od loňska, mohla by být už pěkná. Ne tak pěkná, jako na tvé fotce, ale pěkná. Chjo.
Zase mám radost, že se vyhnul jinému thalictru, kt. je jen kousek od tohoto th.aquill. a ještě jsem ho kvést neviděla. Moc se na něj těším, je to jeden z obříků, teď má výšku tak 1,5 m ( nejvyšší - zase jiné - mám teď 2m. To bude kolos ! )
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Emilka

Re: Červnové kvetení 06. čen 2011 11:03 #257237

  • loro
  • Avatar uživatele loro
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Příspěvky: 176
  • Obdržená poděkování 275
  • Karma: 0
Vláďo, tá je krásna, že vraj môže prezimovať vo vlhkej rašeline, ale bez mrazu.:up
Amazonka, veľmi pekné pitítko,hlavne že slúži v zime. Včera som pozerala na tie fialové kvetinky, trs by šiel odrypnúť. Odrypnem, nechám pár dní ujať a pošlem?Keď sa ujme pošlem ti SZ.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: amazonka01, VláďaJ

Re: Červnové kvetení 06. čen 2011 11:09 #257238

  • Kaja
  • Avatar uživatele Kaja
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 8707
  • Obdržená poděkování 22575
  • Karma: 82
Vláďo - nepřezimovala ani jedna.. měly kolem metru a fakt byly krásné - letos je nemám.
Poslední úprava: 06. čen 2011 11:09 od Kaja.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Červnové kvetení 06. čen 2011 11:15 #257239

  • amazonka01
  • Avatar uživatele amazonka01
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3087
  • Obdržená poděkování 1568
  • Karma: 8
loro napsal:
Amazonka, veľmi pekné pitítko,hlavne že slúži v zime. Včera som pozerala na tie fialové kvetinky, trs by šiel odrypnúť. Odrypnem, nechám pár dní ujať a pošlem?Keď sa ujme pošlem ti SZ.

To budeš zlatá :up
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Červnové kvetení 06. čen 2011 11:15 #257240

  • ROMANA
  • Avatar uživatele ROMANA
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 3324
  • Obdržená poděkování 2726
  • Karma: 3
Vládíku, já si je předloni vysela z pytliku, vylezly všechny, ale máma je nasázela všude možně, byla to neskutečná džungle, měli tak 1,3 m a obrovský keře!!! Ale nic to nezřalo, neplesnivěly a držely i ve váze, ty květenství mi trochu připomínaly levandule, a letos jsem sháněla semínka a nikde nebyly...škoda, je to hezká kytka a kdo má dost místa jako ty, určitě uplatní :-) jen jak píšeš, škoda že je to letnička, mě teda zimu nic nepřežilo.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Kaja, maggi

Re: Červnové kvetení 06. čen 2011 11:17 #257242

  • VláďaJ
  • Avatar uživatele VláďaJ
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Příspěvky: 276
  • Obdržená poděkování 425
  • Karma: 0
Jo, přesně, vypadají jako velký květenství Levandule... Zaujaly mě hned. Třeba budou semínka? Když je neodstřihnu? Ale vedle jsou Šalvěje hajní, tak aby se nezkřížily? No, to poznáme přístí rok :P
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Červnové kvetení 06. čen 2011 11:20 #257244

  • ROMANA
  • Avatar uživatele ROMANA
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 3324
  • Obdržená poděkování 2726
  • Karma: 3
:laugh: to se nezkříží!!! :woohoo:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Červnové kvetení 06. čen 2011 11:22 #257245

  • VláďaJ
  • Avatar uživatele VláďaJ
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Příspěvky: 276
  • Obdržená poděkování 425
  • Karma: 0
Kůň z oslem se taky zkříží a tohle, že by neee jo? :silly:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Červnové kvetení 06. čen 2011 11:25 #257247

  • Gabreta
  • Avatar uživatele Gabreta
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 353
  • Obdržená poděkování 448
  • Karma: 1
Dokvétající Mme Isaac Pereire
IMG_9249.jpg


IMG_9255.jpg


IMG_9246.jpg
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Emilka, loro, jaja99, Kaja, maggi, lanling, JaninkaH, patka, Eva.Trifon, helena

Re: Červnové kvetení 06. čen 2011 11:29 #257250

  • ROMANA
  • Avatar uživatele ROMANA
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 3324
  • Obdržená poděkování 2726
  • Karma: 3
VláďaJ napsal:
Kůň z oslem se taky zkříží a tohle, že by neee jo? :silly:
:laugh: :laugh:
dobrý!
nechej semínka, mně to nenapadlo, myslela jsem, že si je zase koupím...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Moderátoři: Eva L., Květa