Emilko, f. thalictra jsi mi udělala véelikou radost. Já je miluju, jakmile na nějaké narazím, je moje. Považuju je za naprosto nenáročné kytičky, krásně kvetou a ten obláček kvítků, kt. vytvářejí je úžasný. Navíc, lístečky se ve větříku krásně klepou.
Tuhle orlíčkolistou žluťuchu mám loňskou ( nebo předloňskou ? ) od Florianusu, bohužel - trochu - mají je ve směsi ( bílá, světloulince růž. a tmavší růž. ), nikdy nevíš, kt. koupíš. Kvete mi, právě teď, ovšem Benda ji na jaře zpola přebuldozéroval. Takže nijak nepřirostla od loňska, mohla by být už pěkná. Ne tak pěkná, jako na tvé fotce, ale pěkná. Chjo.
Zase mám radost, že se vyhnul jinému thalictru, kt. je jen kousek od tohoto th.aquill. a ještě jsem ho kvést neviděla. Moc se na něj těším, je to jeden z obříků, teď má výšku tak 1,5 m ( nejvyšší - zase jiné - mám teď 2m. To bude kolos ! )