Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: laik

Re:laik 26. zář 2009 01:47 #1982

  • dresla
  • Avatar uživatele dresla
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 2262
  • Obdržená poděkování 383
  • Karma: 22
ad široká voňavka do květníku
Asi nejsilnější vůni (klasickou růžovou) mají historické růže. Do nádoby by se dala použít opakovaně kvetoucí Rose de Rescht www.rosenhof-schultheis.de/Rosen/Histori...6_Rose_de_Resht.html , nebo třeba Sidonie www.rosenhof-schultheis.de/Rosen/Histori...kel_271_Sidonie.html

Austin v katalogu píše, že téměř všechny jeho růže jsou vhodné do nádob. Přesto bych se raději zaměřila jen na ty nejnižší. Jeho růže mají často prapopodivnou vůni (říkám jí vůňosmrad), takže je lépe si je dopředu očuchat. Nádherně voní i pěkně vypadá Jude the Obscure.

Růže, které jsou v posledních letech specialně šlechtěné k použití do malých zahrad nebo nádob (všelijaké ty Poulsenovy ...Castle, Leonardo da Vinci, Red Leonardo.....) úplně postrádají vůni. I pokud je vůně popsaná, je lepší se na vlastní nos přesvědčit, protože se spíš jedná o zbožné přání šlechtitele, než o realitu.

Re:laik 26. zář 2009 20:04 #2003

  • Vendy
  • Avatar uživatele Vendy
Dreslo, díky za tvůj čas a rady, z Prahy nejsem-jsem tzv. naplavenina v oblasti, které se říká Porta Bohemica /mimochodem, je tady nádherná krajina/. K Chládkovi se ráda příležitostně podívám. Rambler by měl jít spíš do výšky, s tím že by i přepadal-moc prostoru do šířky nebude mít-takže třeba něco z toho čemu se říká "do stromu" /v blízkosti je starý nefunkční ořech, který budeme řezat, takže bych ho mohla případně použít/. Voňavky do květníku jsou nádherné všechny tři - snad se mi podaří někde alespoň jednu koupit /nejdřív musím projít nabidky školek/.

Re:laik 26. zář 2009 23:23 #2008

  • dresla
  • Avatar uživatele dresla
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 2262
  • Obdržená poděkování 383
  • Karma: 22
Vendy, snad bych tu dokonce větší část jmenovaného měla mít. Potřebuju ještě asi 3 dny k dokončení očkování, pak mrknu a sepíšu, co je k mání.

Re:laik 27. zář 2009 08:01 #2011

  • honey
  • Avatar uživatele honey
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Příspěvky: 86
  • Karma: 0
Ke klematisum: u nas v zahradnictvi SKolky Montano - Prerov nad Labem (otevreno Po-So 9-17) maji take celkem slusny vyber klematisu - kolem 10-15 druhu v cenach od 119 do 139,-Kc.
Jinak - vcera jsem byla v Sangerhausenu, vsem vrele doporucuji k navsteve i nyni. Tak 1/4 zahrady, kde jsou historicke ruze samozrejme nekvete, ale ve zbyle casti je toho porad tolik, ze tam v klidu stravite pul dne. Ja se ruzemi prochazela 2,5 hodiny, nejdriv peclive zapisovala vse co me zaujalo,ale pak dosel papir, pak prisla lehka unava, pak mi to zacalo splyvat... V arealu je samozrejme restaurace - kafe, takze si clovek muze zaskocit kdykoliv se obcerstvit a pak pokracovat. Ja byla trochu limitovana casem a tim, ze nejsem zdatny ridic, poprve v zivote jsem jela takovou trasu sama a chtela byt za svetla doma.
Na jare planuju sangerhausen jeste jednou, s fotakem a muzem za volantem :)

Re:laik 27. zář 2009 09:06 #2012

  • dresla
  • Avatar uživatele dresla
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 2262
  • Obdržená poděkování 383
  • Karma: 22
No doprčic Honey, a já zrovna včera volala s panem Šípem ohledně Havlíčkovy národní, že jediná známá je v Sangerhausenu a že ji tu nemáme. Jestli máš nějaké fotky, tak je přihoď do vlákna Sangerhausen, někde tu je.

Re:laik 27. zář 2009 09:20 #2015

  • dresla
  • Avatar uživatele dresla
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 2262
  • Obdržená poděkování 383
  • Karma: 22
Řeč je o této růži
havlickova_narodni.jpg

Nepozorně jsem četla, vidím, žes byla bez foťáku:dry: .

Re:laik 27. zář 2009 20:06 #2017

  • honey
  • Avatar uživatele honey
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Příspěvky: 86
  • Karma: 0
tak to je ovsem lahudka. Nic podobneho jsem tam nevidela. U Zlebcika je ta Havlíčkova národní úplně jiná...myslela jsem, že se dá na fotky tam spolehnout..?

Re:laik 27. zář 2009 20:56 #2018

  • Vendy
  • Avatar uživatele Vendy
Ahojky Honey, prosím, můžeš mě upřesnit místo, kde ta zahrada je a jak dlouho to trvá autem pro běžného řidiče-docela ráda bych se tam na jaře podívala. Jinak uváděna růžička nemá chybu - jen mít dost místa, myslíš že by šla do květníku /rodina se už dost slušně baví na můj účet, protože za chvíli už nebudou mít pomalu kde sedět-leda na květníkách/.

Re:laik 27. zář 2009 21:22 #2019

  • dresla
  • Avatar uživatele dresla
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 2262
  • Obdržená poděkování 383
  • Karma: 22
Vendy, zapomeň na ni:P , ta růže je jak manželka pana Colomba - všichni o ní mluví, ale nikdo ji nikdy neviděl.
A taky bude docela vzrůstná na nádobu. Sangerhausen je největší evropské rozárium - západně od Halle.

Honey, na fotky pana Žlebčíka se dá spolehnout. Vyfotí, uvede, co je na popisce a napíše místo, kde fotil. Za správnost cedulek neručí. Vidíš sama, že fotka z Kunratic nesouhlasí s fotkou z Průhonic - nápadně se podobá původní růži, ze kt. vzešel Baron GdL a z něho pak Havlíčkova národní.
Kdysi jsem někde četla, že sport BaronGdL není úplně ustálený a rád revertuje.

Re:laik 27. zář 2009 21:55 #2021

  • Vendy
  • Avatar uživatele Vendy
Dreslo, i když jsi hrozně milá a hodná, tak jinak dokážeš zkazit radost z případného nového úlovku, ha ha ha-neber vážně co jsem napsala, ale ta růžička je opravdu zajímavě nádherná - prostě si nechám zajit chuť a budu se držet při zemi.
Moderátoři: Eva L., Květa