Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: řada růží

Re:řada růží 07. říj 2009 22:42 #2119

  • dresla
  • Avatar uživatele dresla
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 2262
  • Obdržená poděkování 383
  • Karma: 22
Ájo, myslím, že je to nejlepší řešení. Pokud by sis chtěla Eglantyne nechat jinam, pořiď místo ní do trojice Redoute.
Redoute, W.Cathedral a Mary Rose jsou totiž barevné sporty. Mají identický vzrůst, liší se jen barvou květů.
Podle Austinových stránek by měl z červených být nejblíž velikosti ostatních L.D.Braithwaite.

Nejsem pro angličanky stoprocentně nadšená, ale právě v tvém případě bych sáhla nejspíš po nich.

Re:řada růží 09. říj 2009 12:15 #2130

  • Ája
  • Avatar uživatele Ája
Dreslo, díky. L D B se mi moc líbí, ale mám před těmi tůjemi strach, myslím že tam nebude dost vzdušno, tak aby netrpěl padlím. Myslím, že zvolím W. Shakespeare 2000. Redoute je nádherná, je to dobrý nápad, popřemýšlím (kam s Eglantyne)

Re:řada růží 21. říj 2009 10:06 #2313

  • Ája
  • Avatar uživatele Ája
Mohla bych ještě poprosit - jak daleko od sebemám tyto růže sázet, počítám tak metr? Děkuji

Re:řada růží 21. říj 2009 21:50 #2315

  • dresla
  • Avatar uživatele dresla
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 2262
  • Obdržená poděkování 383
  • Karma: 22
Ájo, sázela bych je metr od sebe, pokud bych chtěla souvislou řadu. Pokud jednotlivé bochany, tak 1,5 m a víc.

Re:řada růží 22. říj 2009 08:58 #2319

  • Ája
  • Avatar uživatele Ája
Dreslo, dík, asi zvolím tu řadu

Re:řada růží 23. lis 2009 20:13 #2818

  • honey
  • Avatar uživatele honey
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Příspěvky: 86
  • Karma: 0
Tak jsem dneska udelala takovou nepravidelnou,vlnitou radu ruzi v popredi volneho ziveho plotu mezi brizama...delala jsem mezi nimi dost velke mezery, abych je na jare prosazela trvalkama a tim propojila...jinak asi tezko slucitelne. Zacnu z kraje: Blossomtime, Dainty Bess, Mousseux du Japon, pak asi trochu nevhodne cervenou Roaul Wallenberg, Morning Mis a Wedgwood Rose. Toho Wallenberga asi jeste prehodim nekam jinam...mezi ruzove se nehodi. Chtela jsem to trochu odlehcit prazdnym kvetem...

Na dalsi zahon, kde mam kolem brizy Vierge Folle a Pimprenelle jsem pridala mezi Multifloru watsonianu a panasovane bohysky, dnes doslou Lady of Shalot.

Re:řada růží 24. lis 2009 08:25 #2820

  • Elina
  • Avatar uživatele Elina
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Příspěvky: 215
  • Obdržená poděkování 38
  • Karma: 1
Honey nevim jestli tomu dobre rozumim ,ty budes davat mezy brizy ruze jestli ano nebudou mit moc sucho kdyz brizy ktere ja miluji maji tak strasne radi vodu.Ruze jsi vybrala moc hezke.Ja osobne barvy micham vubec my nezalezi jestli se to k sobe hodi hlavne ze se to liby mne.Ja si rikam vzdit priroda taky nekouka jesti jsou jen urcite barvy vedle sebe.Uz se tesim az pristi rok tve krasky pokvetou.

Re:řada růží 24. lis 2009 21:02 #2829

  • dresla
  • Avatar uživatele dresla
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 2262
  • Obdržená poděkování 383
  • Karma: 22
Taky bych počkala, třeba se ti kombinace zalíbí. Nebo nakonec hýbneš nějakou jinou.
Wallenberg mi nic neříkal, koukala jsem na HMF, je bez fotky. (o šlechtiteli jsem slyšela) Máš ho od Pelců? Nemáš foto?

Re:řada růží 25. lis 2009 07:52 #2832

  • honey
  • Avatar uživatele honey
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Příspěvky: 86
  • Karma: 0
Jak to půjde dohromady s těma břízkama teprve uvidim... Jsem zatim ve fazi zahradniceni pokus-omyl. Spis, jestli brizy nebudou ubirat moc zivin.vychazim z toho,že nekdo nehnoji ruze vubec, takze kdyz jim dvakrat za rok pridam, bude to OK i s brizou metr daleko. Na jare, az to trochu ozelena, tak fam to vyfotim, ted ty cerstvy klaciky s cernou hlinou kolem nejsou nic moc..

Dreslo- Wallenberga mam od pana Sipa - hledala jsem nizsi sadovku s cervenym jednoduchym nebo poloplnym kvetem. Chtela jsem ji dat puvodne ke Golden Wings, ale nevymyslela jsem nakonec jak je dat k sobe a co k nim aby to nejak slo dohromady... Fotka Roaula W. je i na www.ruze.wi.cz. Vypada tam vlastne uplne obycejne :-)

Re:řada růží 25. lis 2009 10:56 #2833

  • honey
  • Avatar uživatele honey
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Příspěvky: 86
  • Karma: 0
...tak jsem uplnou nahodou narazila na stranky slechtitele Gyoryho, od ktereho je ten Roaul W.. Kupodivu je ze Slovenska a dokonce zije!! :-)

http://rysroses.real-net.sk/
Moderátoři: Eva L., Květa