Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: PROSÍM O RADU - předzahrádka

Re: PROSÍM O RADU - předzahrádka 25. říj 2012 09:12 #284676

  • helena
  • Avatar uživatele helena
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 1216
  • Obdržená poděkování 1969
  • Karma: 6
amazonka01 napsal:
helena napsal:
Ale nechuť k čajovkám mě neopustila. :laugh:
Ale to me taky ne, tedy nelibily se mi mestske kombinace. Takze mozna chapu, proc se Snajecce nepozdavaji polyantky, pokud je vidi v jinych predzahradkach, nedivim se.
Ja zase prvni objevila historicke ruze.
A vcera jsem zasadila svou prvni echt cajovku (darek), tak jsem zvedava. Mam jeste od Sipa objednanou jednu, pac je potrebuju jako nizkou protivahu nizkym knoflickum.

Tak mně nejsou ani shůry dány - loni jsem si koupila Gloria Dei (!) a jako jediná přes zimu vymrzla. :laugh:
Následující uživatel poděkoval: Eva L.

Re: PROSÍM O RADU - předzahrádka 25. říj 2012 09:30 #284678

  • Vlaďka
  • Avatar uživatele Vlaďka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Levaza
  • Příspěvky: 1961
  • Obdržená poděkování 2598
  • Karma: 7
:laugh: :laugh: :laugh: máme to všechny podobně. Zkusila jsem pár čajovek, bylo to špatně, objevila Austinky a na internetu úžasné elaboráty paní Lily na Zahradě. Díky ní jsem propadla historickým růžím a v tu dobu to už tady jelo...:up
Následující uživatel poděkoval: Eva L.

Re: PROSÍM O RADU - předzahrádka 25. říj 2012 09:44 #284679

  • amazonka01
  • Avatar uživatele amazonka01
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3087
  • Obdržená poděkování 1568
  • Karma: 8
Tak tu bych si nekoupila :) brr
patri mezi ty ruze, ktere se vysazuji vsude ;)
A jinak, ja doufam v zaveje, takze snad budou ruze v pohode.
Následující uživatel poděkoval: Eva L.

Re: PROSÍM O RADU - předzahrádka 25. říj 2012 10:04 #284680

  • Kirsten
  • Avatar uživatele Kirsten
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • En rose ville lukte like godt om den ble kalt noe
  • Příspěvky: 490
  • Obdržená poděkování 296
  • Karma: 1
Taky nemám ráda čajovky a "městské" polyantky. Z historických mi jde hlava kolem, tolik nádhery, když projíždím Dreslin seznam, že než se rozhodnu, kterých pět, bude vše pryč, nebo napadne sníh. :-) Ale letos musím, prostě musím s nimi začít, i kdybych měla jít ke dvanácti Měsíčkům.
Kirsten
Následující uživatel poděkoval: Eva L.

Re: PROSÍM O RADU - předzahrádka 25. říj 2012 10:45 #284681

  • helena
  • Avatar uživatele helena
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 1216
  • Obdržená poděkování 1969
  • Karma: 6
amazonka01 napsal:
Tak tu bych si nekoupila :) brr
patri mezi ty ruze, ktere se vysazuji vsude ;)

Já vím, ale když má tak úžasnou historii, a tak dojemnou. Její druhé jméno Peace, které dostala po skončení druhé války, mluví samo za sebe.
Následující uživatel poděkoval: Eva L.

Re: PROSÍM O RADU - předzahrádka 25. říj 2012 11:40 #284682

  • Eva L.
  • Avatar uživatele Eva L.
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 3344
  • Obdržená poděkování 8815
  • Karma: 53
helena napsal:
amazonka01 napsal:
Tak tu bych si nekoupila :) brr
patri mezi ty ruze, ktere se vysazuji vsude ;)

Já vím, ale když má tak úžasnou historii, a tak dojemnou. Její druhé jméno Peace, které dostala po skončení druhé války, mluví samo za sebe.

Po téhle Helenině poznámce se musím přiznat k jedné ze svých "růžových" slabostí. :blush: Bývám často ovlivněná při výběru růže jejím jménem. Právě zmiňovaná Gloria Dei u mě na zahradě nesmí chybět, protože její historie, jak říká Hela, je úžasná, symbolická a dojemná. Snad to i vycítila, že je obdivovaná a plní si vzorně svoje povinnosti. Nemůžu si stěžovat. Další růže, která mě zaujala svým jménem, je Marie Curie, věnovaná obdivuhodné ženě s jejím geniálním příspěvkem ke světové vědě. José Carréras má podle mě ten nejlahodnější tenor a když už mu nemůžu vyjádřit svůj obdiv osobně, tak aspoň s láskou odpleveluji a okopávám jeho růži. :laugh: Ještě bych našla další příklady, ale musím končit a věnovat se prozaičtějšímu tématu - ukládání brambor do sklepa. :sick:
Následující uživatel poděkoval: fanynka, Vlaďka, helena, evai

Re: PROSÍM O RADU - předzahrádka 25. říj 2012 11:59 #284683

  • amazonka01
  • Avatar uživatele amazonka01
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3087
  • Obdržená poděkování 1568
  • Karma: 8
Eva L. napsal:
helena napsal:
amazonka01 napsal:
Tak tu bych si nekoupila :) brr
patri mezi ty ruze, ktere se vysazuji vsude ;)

Já vím, ale když má tak úžasnou historii, a tak dojemnou. Její druhé jméno Peace, které dostala po skončení druhé války, mluví samo za sebe.

Po téhle Helenině poznámce se musím přiznat k jedné ze svých "růžových" slabostí. :blush: Bývám často ovlivněná při výběru růže jejím jménem. Právě zmiňovaná Gloria Dei u mě na zahradě nesmí chybět, protože její historie, jak říká Hela, je úžasná, symbolická a dojemná. Snad to i vycítila, že je obdivovaná a plní si vzorně svoje povinnosti. Nemůžu si stěžovat. Další růže, která mě zaujala svým jménem, je Marie Curie, věnovaná obdivuhodné ženě s jejím geniálním příspěvkem ke světové vědě. José Carréras má podle mě ten nejlahodnější tenor a když už mu nemůžu vyjádřit svůj obdiv osobně, tak aspoň s láskou odpleveluji a okopávám jeho růži. :laugh: Ještě bych našla další příklady, ale musím končit a věnovat se prozaičtějšímu tématu - ukládání brambor do sklepa. :sick:
a ba jo, mela jsem jednu cajovku, ta odesla ciste mou vinou, a poridim ji zas. V hodne starem, jeste totalitnim Zahradkari byly ruze. Tehdy jen cajovky a par polyantek. A jedna byla "ta moje", okamzite me dostala a ja ji moc chtela. Jmenovala se Jurij Gagarin :D
Glorie ma tu smulu (u me), ze ma desnou (pro me) kombinaci barev. Takze fakt ne.

A jdu se zase bahit, jinak se memu sazeni rikat fakt neda. Desny mokro.
Následující uživatel poděkoval: Eva L., Vlaďka, helena, Evka

Re: PROSÍM O RADU - předzahrádka 25. říj 2012 13:25 #284684

  • fanynka
  • Avatar uživatele fanynka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 827
  • Obdržená poděkování 1611
  • Karma: 8
Já mám Gloria Dei dvě - jedna je dobře 40 let stará (ještě po mamince) a druhá tak asi osm roků.

Obě si vedou moc dobře, květ je elegantní, barvy lahodné, barvoměna minimální. Prostě staré dobré zboží:up
Vždyť se taky pořád po celém světě nabízí a prodává. Jsou prostě růže, které nestárnou a přežijí generace angličanek (mám je taky a mám je ráda). Jiná taková je Super Star.

Já zas nehoruji pro nadměrnou barvoměnu a takové ty zašmudlané barvy. Kdysi jsem četla vysvětlení nějakého šlechtitele, že povedená odrůda mění barvu minimálně. Pokud hodně - pak není prostě povedená - je to jak se říká z nouze ctnost.
Následující uživatel poděkoval: Eva L., Evka

Re: PROSÍM O RADU - předzahrádka 25. říj 2012 13:47 #284685

  • Kirsten
  • Avatar uživatele Kirsten
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • En rose ville lukte like godt om den ble kalt noe
  • Příspěvky: 490
  • Obdržená poděkování 296
  • Karma: 1
Tak jsem ze zvědavosti na Glorii Dei nahlédla a děkuji! Tuhle růži mívala babička a mně se jako dítěti moc líbila, z nostalgie si ji asi pořídím.
Kirsten
Následující uživatel poděkoval: Eva L., helena

Re: PROSÍM O RADU - předzahrádka 25. říj 2012 14:39 #284688

  • helena
  • Avatar uživatele helena
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 1216
  • Obdržená poděkování 1969
  • Karma: 6
Eva L. napsal:
helena napsal:
amazonka01 napsal:
Tak tu bych si nekoupila :) brr
patri mezi ty ruze, ktere se vysazuji vsude ;)

Já vím, ale když má tak úžasnou historii, a tak dojemnou. Její druhé jméno Peace, které dostala po skončení druhé války, mluví samo za sebe.

Po téhle Helenině poznámce se musím přiznat k jedné ze svých "růžových" slabostí. :blush: Bývám často ovlivněná při výběru růže jejím jménem. Právě zmiňovaná Gloria Dei u mě na zahradě nesmí chybět, protože její historie, jak říká Hela, je úžasná, symbolická a dojemná. Snad to i vycítila, že je obdivovaná a plní si vzorně svoje povinnosti. Nemůžu si stěžovat. Další růže, která mě zaujala svým jménem, je Marie Curie, věnovaná obdivuhodné ženě s jejím geniálním příspěvkem ke světové vědě. José Carréras má podle mě ten nejlahodnější tenor a když už mu nemůžu vyjádřit svůj obdiv osobně, tak aspoň s láskou odpleveluji a okopávám jeho růži. :laugh: Ještě bych našla další příklady, ale musím končit a věnovat se prozaičtějšímu tématu - ukládání brambor do sklepa. :sick:

:laugh: Spřízněná duše! Evi, mám to podobné. Sissinghurst Castle, vzpomínka na fantastickou zahradu a Vitu Sackville-West. Souvenir de la Malmaison je připomínkou slavné růžové zahrady císařovny Josefíny. S galikou Tuscany na mě dýchnou staletí. Graham Thomas - obdiv ke sběrateli historických růží. Atd. atd.
Následující uživatel poděkoval: Eva L., evai
Moderátoři: Eva L., Květa