Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Pěstování růží

Pěstování růží 29. lis 2022 07:46 #329335

  • Kaja
  • Avatar uživatele Kaja
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 8703
  • Obdržená poděkování 22562
  • Karma: 82
já bohužel neporadím . nikdy jsem v květináčích přes zimu nic neměla.
snad ti přezimují v pohodě. - ačkoliv jeden květník jsem měla v zádveří--- zapomenutou hortenzii Cotton Candy. tu jsem už odepsala, když najednou na jaře rašily lístky. nebyla ničím obalená , ani zalitá . vodu dostala až vylezly ty lístečky.. tak to jsem koukala na sílu té rostliny.letos jsem ji už vzala dovnitř -na studenou chodbu .

Pěstování růží 29. lis 2022 19:31 #329336

  • alenak
  • Avatar uživatele alenak
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 2632
  • Obdržená poděkování 7593
  • Karma: 94
Na kryté terase ale zůstaly velké těžké květináče, jen tak tak se pod ně podařilo podsunout polystyren. Pak je obalím bublinkovu folií, samotné růže jsou zasypány listím a překryty chvojím. A teď dotaz - mám ty růže přes zimu zalévat?

A pak ještě jeden dotaz, zůstalo mi i pár jiných trvalek v květináčcích, bohužel jsme nestihli udělat všechny záhony. Jsou koupené teď na podzim a zústaly zatím v původních květináčcích vel. P9, některé i ve 2 litrových. Jedná se o mrazuvzdorné trvalky či keříky a jde mi o jejich zazimování. Mám je zapustit do země v květináčcích, ve kterých jsou?


Můj názor je, že tj. dobře přikryté. Pouze dávám místo polystyrénu dřevo. Zalila bych růže trochu před zimou, pak už ne. Listy mít nebudou a venku je dost vlhkost, mělo by stačit. Možná kdyby byly velké a dlouhé mrazy na sucho, tak po těch mrazech trochu vody, je to o podmínkách v místě.

Zkušenost se zapouštěním květináčů do země mám, bezproblémové. Ale snažím se dávat pod strom, opadaný listnáč. Když by nebyl, tak na stranu do polostínu, stínu. Ne na slunce, aby brzo nerašily, je to o místních podmínkách. Slunce dokáže v zimě nadělat škody, i když je vítané :) .
Ještě mě napadlo, že kdyby to bylo na hodně profukovacím místě, tak přehodit chvojí, ale ne zas moc, aby to nevyhnilo a neplesnivělo, byl přístup vzduchu, tak akorát.

Ať se daří a dobře vše zimu přežije, Alena :)

Pěstování růží 30. lis 2022 07:06 #329337

  • Eva L.
  • Avatar uživatele Eva L.
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 3344
  • Obdržená poděkování 8814
  • Karma: 53
Ještě bych Alenku doplnila o výhodu netkané textilie. V případě většího mrazu bych přikryla rostlinky v květináčích textilkou. Květa kdysi zjistla, že je pod ní až o 5° tepleji. V zimě je vhodná ta silnější - béžová. Mám vyzkoušeno.
Následující uživatel poděkoval: Ajka, alenak

Pěstování růží 04. pro 2022 23:06 #329344

  • Katka z Vysočiny
  • Avatar uživatele Katka z Vysočiny
Ahoj,

děkuji všem za rady a postřehy, růže jsem zazimovala a zbytek vsadila do země a trošku přikryla chvojím, tak na jaře uvidíme :-).

Pěstování růží 30. pro 2022 07:47 #329363

  • Eva L.
  • Avatar uživatele Eva L.
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 3344
  • Obdržená poděkování 8814
  • Karma: 53
Začínám uvažovat o řezu růží. Možná jsem se zbláznila, ale láká mě představa jak si ulehčit a hlavně uspíšit
jarní práce v předstihu. Větší mrazy snad už nehrozí a ani případných -10° růžím neublíží. Asi dnes začnu.
Máte také podobné choutky ?
Následující uživatel poděkoval: quendery, Ajka, alenak

Pěstování růží 30. pro 2022 19:23 #329365

  • alenak
  • Avatar uživatele alenak
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 2632
  • Obdržená poděkování 7593
  • Karma: 94
Evin, zatím choutky nemám. Ještě ani u některých neopadalo listí, teprve to opadává teď. Staré nahrazeny novými nejsou, tak mi spíše ubývá, stále se krotím, abych to zvládala. Příznám se, že obcházím a povytahuji očima čemeřice, zatím mi dělají radost, tam přírůstky jsou ;) . Dnes jsem dokonce viděla rašící cibuloviny. Že by jaro? Líbilo by se mi to. :)
Následující uživatel poděkoval: Eva L., papla, Ajka
Moderátoři: Eva L., Květa