Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Top růže roku 2014

Top růže roku 2014 03. pro 2014 17:18 #293138

  • Květa
  • Avatar uživatele Květa
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 6709
  • Obdržená poděkování 9851
  • Karma: 93
:laugh: EviL, koukám, že to taky máš na pokračování jako já.

Napoprvé jsem vyplnila bez těch nejdůležitějších bodů, včera jsem původní příspěvek doplnila ( vč. pár fotek ) a dnes snad zakončím novým příspěvkem - body, kt. přidal Honza a ještě mne napadly vlastní.

Top NEzdraví - padlí nemívám, nemám, nechci :laugh:
ČS jsem zmiňovala, bolí mne rakovina na dvou větvích Balleriny ( Květuš, zaúkoluj se a zavčas náhrada, bez ní být přeci nemůžeš ) a nectria na SummerWine.

Královna opakovaného-průběžného kvetení
nonstop kvetoucích růží bylo hodně ( GdF, PinkGdF, Guirlande d'Amour, Belle de Sardaigne, Domaine de Charance.. )
ale kt. růže mne překvapila díky nenamrznutí + dlouhé sezóně byla Felicia. Jako 4 silné vlny - holka, to ses pochlapila. Jen ta netolerance k dešti a horku, na té bych mohla trochu zapracovat.

Skokan roku
v oblíbenosti asi nejvíce u mne poskočila Marie Luise Drevon. Výborně roste, výborně kvete ( 3 silné vlny ). Z mých jednoduchých v růžové překonává Astronomii, vyrovnává se Sweet Haze. Do jiných TOPek ji zatím nedávám, páč nebyla prověřena silnými mrazy.

P1170070.jpg

časná - foceno 5.6, dvouletá.. do konce sezony narostla na keř 150 x 150. :woohoo:

Není na paškále, příliš ji nezmiňujeme
již loni, kdy po 3nedělním suchu a následkem mokrého září některé růže zlobily v II. floru, jsem byla nadšená z Bonica . Spolehlivka, pracant.
Letos, kdy lecjaká opakování zcela pominula, Bonica si opět slušně své odvedla.

P1180231.jpg

I.fl.

P1190095.jpg

II.fl.


TOP pro návštěvy -
samo, záleží na tom, v jakém stádiu kvetení návštěva dorazila, ale pokud počítám hlasy, tak nejvíce jich dostala Midsummersnow. I díky tomu jak dlouho kvete, viděla ji téměř každá návštěva. Navíc, ona je líbivá, obalená květy, narostlá...
paradox - mohla by i méně kvést, hnojím ji jen na jaře a stále až cu moc květů

P1170869.jpg


P1180938.jpg
Poslední úprava: 03. pro 2014 17:20 od Květa.
Téma bylo zamčeno.
Následující uživatel poděkoval: Jana V., Eva L., HonzaPM, Kaja, helena, evai, Martin, Evka, Miška, Lukáš

Top růže roku 2014 03. pro 2014 17:59 #293139

  • Evka
  • Avatar uživatele Evka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 2100
  • Obdržená poděkování 1197
  • Karma: 24
EvoL,z čeho usuzuješ,že to není Naomi,když pomineš zaměněné foto na Drager.?
Neměla by mít Natalie kulovitější květ? ;) www.poulsenroser.com/assortment/rose-col...issance/natalie.aspx

Na pl foru je fotka Naomi,asi v polovině strany,nic moc. forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=59&t=66451&start=182
Poslední úprava: 03. pro 2014 18:36 od Evka.
Téma bylo zamčeno.

Top růže roku 2014 03. pro 2014 19:20 #293140

  • Eva L.
  • Avatar uživatele Eva L.
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 3344
  • Obdržená poděkování 8815
  • Karma: 53
Evko, použila jsem v textu slůvko "asi", tedy stoprocentně jistá si nejsem. Není divu, věrohodných fotografií je pramálo. Podezřelá je reakce Rosenpark Dräger na Láďovu připomínku, že jejich Naomi je Natalie. Rychle přidali fotky (aniž by odstranili ty původní) a hlavně hloupě argumentovali tím, že v Německu se Naomi prodává pod názvem Natalie.
A ještě k fotkám. Už jsem si zvykla, že na ně není tak úplně spolehnutí. A na reklamní (komerční) už vůbec ne. Tím myslím ten pugét na Poulsenově webu. A tady www.helpmefind.com/rose/l.php?l=21.254432 má Naomi taky kulovitý květ. No a teď si vyber. :dry:
Můj závěr je ten, že mám asi Natalii, protože má květy světlejší, než by měla mít Naomi a myslím si to i díky vytáčkám Rosenpark Dr., které mi připadají jako nepřímý důkaz záměny. ;)

Mrkni se na Láďovu Naomi. www.krasneruze.cz/index.php/forum/2-re/1...lechtitelu?start=150
Poslední úprava: 03. pro 2014 20:02 od Eva L..
Téma bylo zamčeno.
Následující uživatel poděkoval: Evka

Top růže roku 2014 03. pro 2014 19:58 #293141

  • Eva L.
  • Avatar uživatele Eva L.
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 3344
  • Obdržená poděkování 8815
  • Karma: 53
Květo, znovu jsi mě ujistila, že na Marii Louise Drevon se netěším nadarmo. Ta je ! :kiss:
A Midsummersnow je skvostná. Ani se nerouhej a buď ráda, že kvete tak bohatě.
Téma bylo zamčeno.

Top růže roku 2014 03. pro 2014 20:51 #293142

  • Láďa
  • Avatar uživatele Láďa
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Příspěvky: 169
  • Obdržená poděkování 597
  • Karma: 12
EvoL, moc mě mrzí, že jsem Ti nechtěně pokazil radost z růže. Hledal jsem originál dotyčného e-mailu, abych Ti ho přeposlal, ale syn mně všechny staré e-maily vymazal, aby zrychlil počítač. Ale také se mně zdá, že nemáš Natalii. Ta je podle obrázků baculatější, více do fialova a spodní strana petálů je světlejší. Moje první a třetí fotka Naomi se také trochu barevně liší, podle toho, jak byl daleko objektiv od růže. A to, co mně z Dánska poslali jako Kolding se rovněž liší barvou i tvarem od poulsenových stránek a jsem zklamaný. Třeba prvním rokem ještě nejsou květy to pravé ořechové. Je pravda, že moje sazenice Naomi byla mimořádně velká s velkým kořenovým systémem.
Téma bylo zamčeno.
Následující uživatel poděkoval: Eva L., Evka

Top růže roku 2014 04. pro 2014 06:44 #293145

  • Evka
  • Avatar uživatele Evka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 2100
  • Obdržená poděkování 1197
  • Karma: 24
Láďo,ty jsi to slovo dobře vystihnul "baculatější",tak jsem to myslela,ale nenapadlo mě když jsem to psala.
Na těch poulsenových stránkách se mi moc líbí právě především Kolding a pak Naomi.Moc bych je chtěla jen nevím jestli bych nakonec také nebyla zklamaná.Jsem zvědavá jak vám pokvetou příští rok. :)
Poslední úprava: 04. pro 2014 06:47 od Evka.
Téma bylo zamčeno.
Následující uživatel poděkoval: Láďa

Top růže roku 2014 04. pro 2014 07:04 #293146

  • Eva L.
  • Avatar uživatele Eva L.
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 3344
  • Obdržená poděkování 8815
  • Karma: 53
Ahoj Láďo, děkuji za tvoje vysvětlení a za naději, že bych přece jen mohla mít Naomi. Na záměny od prodejců už začínám být alergická. V minulosti jich bylo několik a zrovna nedávno se jedna z nich konečně po roce vysvětlila. Asi budu za hnidopicha, ale název kultivaru vypovídá o vlastnostech růže a je vlastně návodem, jak s ní zacházet.
Máš pravdu, že první rok nebývá směrodatný, tvar i barva květů můžou být netypické. Snad se růžička příští rok ukáže ve své skutečné podobě a bude jasno.
Ještě jednou díky. :)
Téma bylo zamčeno.
Následující uživatel poděkoval: Láďa

Top růže roku 2014 12. pro 2014 20:11 #293228

  • HonzaPM
  • Avatar uživatele HonzaPM
  • OFFLINE
  • Administrator
  • 620 m n.m.
  • Příspěvky: 5754
  • Obdržená poděkování 9276
  • Karma: 6
zdenka napsal:
... Honza se ptal ...

Prosím, čím tě zklamaly zmiňované remontantky?
(4. Zklamání roku - vypichujeme i ty, které třeba máme déle a ony furtnic – obecně remontantky – sazenice z podzima 2012 - Reine des Violettes, Cäcilie Scharsach, Anna Scharsach, Ferdinand Pichard)
- nerostou, nedobře remontují?
Tvé dojmy s John Claire sdílím, mám to podobně....

Na podzim 2012 jsem dala od každé sorty sazenici (od Dresly, byly všechny pěkné) do řady růží. Zklamaly růstem, i dnes jsou tak, jak jsem je vsadila, nedělají zatím žádný keřík, kvetly ve dvou vlnách po pár květech. Ale ty květy byly zato úžasné - zajímavé a voňavé. Zatím je nechám, nějak nevím co dál - na jaře stříhat, nestříhat, snad přihnojit ... třeba zatím jen koření a pak 3 roky budou mít až příští rok.[/b][/b

Zdenko, díky za odpo. Taky mi některé sorty docela stály. (Eugenie Guinoisseau)
Pomohlo je nadnormativně hnojit - zavrtat do země úzkou lopatkou granulovaný hnůj,
nepoškodit kořeny, a pak to řádně prolít vodou, třeba i s tekutým hnojivem.
Se střihem neporadím, já bych spíš nestříhal (mám podezření, že mi Chippendale opakovala
málo nebo vůbec právě pro střih po prvním kvetení - ale nemám to vyzkoušené prakticky,
přijde mi, že některé sorty chtějí jen obrat staré květy a v sezoně nestříhat).


Jani V., díky za foto Prairie Joy. Vypadá skvěle, přírodně a přirozeně - krása nesmírná.

Miško, tak to jsem si šmáknul na tvém příspěvku a hlavně ty fotky a velkorysé záhony - ááách.
(a tu sebekritiku zaryj někam pěkně hluboko do záhonu, pod králičinec, páč nejni na místě)
Téma bylo zamčeno.

Top růže roku 2014 30. pro 2014 20:46 #293340

  • Láďa
  • Avatar uživatele Láďa
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Příspěvky: 169
  • Obdržená poděkování 597
  • Karma: 12
Váhal jsem, jestli mám sem hodnocení roku 2014 uvést. A to proto, neboť mám pocit, že můj vkus se trochu liší. Mám rád jasné barvy růží s většími květy, nemusím šedorůžové a zaprané bílé. Historické a jednou kvetoucí nepěstuji. Mám v Brně u domku menší zahradu (cca 350m2) s asi 120 růžemi a musím velmi šetřit místem.

1) Top růže 2014 - Riberhus (zdravý keř obsypaný velkými lososově růžovými květy)
Alexandra Renaissance (velké květy s fantastickou vůní zdravý 4x opakoval kvetení)
Canzonetta (záplava nenších červených květů, enormně zdravý keř, nevoní)
_DSC0495.jpg


IMG_0083.jpg


_DSC0492.jpg


2) Dlouhodobě Top - Satschmo (nemohu si pomoct, ale tato stará floribunda kvete nepřetržitě, velká květenství oranžově červené barvy, trpí ČS, ale dá se 2-3 postřiky udžet zdravá do září)
IMG_0196.jpg

Knock-Out (zdravá, neustále kvete)
Lady of Shallot
Shanty
IMG_0171.jpg


3) Top nákup 2013/2014 - Naomi R.
Avila
You are beautifull
Sonnenwelt
DSC_0138.jpg


4. Nováčci, kteří očekávání nesplnili - Pink Paradiese (asi to ovlivnila slabá sazenice s málo kořeny)

5. Zklamání roku - Aya R. (Koldink), barva a velikost květů neodpovídá Poulsenovým obrázkům

6. Neurazí, nenadchne - Gartenspass (velmi plné menší květy mne neoslovily)
Christopher Marlowe (nejvíc z angličanek kvete, zdravý ale co naplat, nelíbí se mi

7. Top vůně - Alexandra R.
Mc Cartney Rose

IMG_0173.jpg


8. Top smraďoch - nemám

9. Vážím si všech růží

10. Top očekávání - jsem zvědavý na všechny nové růže, zvlástě až se rozrostou

11. Skvělá, ale ... - mám záhon TH manželce k řezu do vázy. Sázel jsem je na vzdálenost dle šířky keře a ještě jsem přidal, ale některé nádherné růže udělaly obrovské keře cca 150x150 cm (Ascot, Souvenir von Baden Baden), takže ty málo vzrůstné zakryly.

12. Top zdraví Burghausen, Noackova řada Flower Carpet (půdopokryvné), zdravé i bez postřiku

13. Potížistka, kam s ní - Rezonanz (zlatá Haag, kolem 1m vysoká floribunda kvete na konci jen málo)
Heidetraum (hezká půdopokryvná, ale příliš dlouhé výhony, válí se)

14. Již nepěstuji - Out of Rosenheim (dlouho nebyla, pak v dodávce všechny se skvrnitostí kůry, té jsem se zbavil ale květy byly tmavě červené, poloviční, pálily se, tvar květů odpovídal)
Rosenstadt Freising (květy byly tak, jak na obrázku Kordese, jen jeden den, pak rozmytá růžová)
Aprikola (hadrové okvětní lístky, bledá)
Derby (Hagen Gmelin) na obr. krásná fialová barva, málo kvetla, velmi napadena čs.

Na jaře mám objednané Portorož, Lambada a Kolner Flora. Jinak mě silně pokouší ten e- shop od Evky, má Nadiu R., Easy does it i Charleston a poštovné není velké. Jen kdyby bylo místo.

Vážení přátelé růží, chtěl bych Vám popřát do nového roku hodně zdraví, trochu štěstí a rozkvetlé zahrady bez chorob a škůdců.

Zdraví Láďa
Téma bylo zamčeno.
Následující uživatel poděkoval: Eva L., HonzaPM, Kaja, helena, Evka, J.A.P.N

Top růže roku 2014 30. pro 2014 23:44 #293341

  • Jana V.
  • Avatar uživatele Jana V.
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 4033
  • Obdržená poděkování 3506
  • Karma: 30
Láďo, díky za hodnocení. Myslím, že naopak, člověk s jiným vkusem a "sortimentem" nás může jen a jen obohatit a možná řady našich růží následně rozšíří sem tam nějaká růže, o které bychom jinak ani nevěděli.
Mmch. Alexandra Ren. je opravdu krasavice, tu budu určitě v budoucnu potřebovat a Riberhus je také "kočka" ;) .
Téma bylo zamčeno.
Následující uživatel poděkoval: Eva L., Kaja, Evka, Láďa
Moderátoři: Eva L., Květa