Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Top růže roku 2014

Top růže roku 2014 25. lis 2014 13:09 #292999

  • MartaZ.
  • Avatar uživatele MartaZ.
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 931
  • Obdržená poděkování 1399
  • Karma: 11
Moje topka je určitě Chippendale, naprosto zdravá, kvete nejvíc ze všech a ještě teď...
Chippendale.jpg

picasaweb.google.com/1104920375469686260...#5892535596412991186
Téma bylo zamčeno.
Následující uživatel poděkoval: Eva L., zdenka, HonzaPM, JitkaU2

Top růže roku 2014 25. lis 2014 13:28 #293002

  • Jana V.
  • Avatar uživatele Jana V.
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 4033
  • Obdržená poděkování 3506
  • Karma: 30
Marto, asi na letošní TOPky založíme novou diskusi, ale díky za fotku "Chipíka" - všichni na něj pějí chválu, že si ho také toužím pořídit, jen s těmi chameleonkami mám problém, kam s nimi. Jeho obvyklá barva na fotkách je spíš meruňková a koukám, že napodzim spíš růžová :P . Je to oříšek, proto ho ještě nemám. Ale mám takovou ideu, že bych z něj u mámy udělala celou řadu, nakombinovanou s nějakou smetanovou bílou a k tomu kontrastní podrost - to by mohlo fungovat ;) . Hlavně, aby kvetl pořád, bude to takový "vítací" záhon - v podstatě až taková veřejná zeleň :P .
Téma bylo zamčeno.

Top růže roku 2014 25. lis 2014 13:54 #293003

  • HonzaPM
  • Avatar uživatele HonzaPM
  • OFFLINE
  • Administrator
  • 620 m n.m.
  • Příspěvky: 5754
  • Obdržená poděkování 9276
  • Karma: 6
Pojďme zhodnotit, jak nám prosperovaly růže v letošní, opět trochu jiné, sezoně.
Zima byla velmi mírná, nástup Jara poměrně brzký a mnohé růže ještě kvetou.
Jaká byla ta vaše nej?

V letech minulých jsme tu měli dotazník, body - pokud je to pro vás příliš svazující,
stačí zhodnotit sezonu po svém, jak je libo. :kiss:

1. Top růže 2014
2. Top nákup Podzim 2013/Jaro 2014 (prvoročky), i kontejnerované během roku
3. Nováčci, kteří očekávání (zatím) nenaplnili - možno chápat jako výhrůžku
4. Zklamání roku - vypichujeme i ty, které třeba máme déle a ony furtnic
5. Neurazí, nenadchne
6. Kandidáti na vyhazov aneb co půjde ven příště / Poslední šance
7. Top vůně
8. Top smraďoch
9. Růže, které si nejvíce vážím
10. Top očekávání aneb slibuju si od této...
11. Dlouhodobě Top - dobrá, vyrovnaná růže
12. Je skvělá ale... (nesmí být ve stínu, vpředu záhonku, solitérně, holé nohy)
13. Top šípky
14. Top zdraví (pokud používáte fungicidy, tak kolikrát ročně?) - odůvodněně či preventivně?
15. Potížistka aneb kam s ní?
16. Rozloučení (tuto růži už nepěstuji)
17. Srážkové úhrny v průběhu roku 2014

Pro porovnání, které jsme měli v lásce v r. 2013
www.krasneruze.cz/index.php/forum/2-re/2...5-top-ruze-roku-2013
Téma bylo zamčeno.
Následující uživatel poděkoval: Eva L., zdenka, MartaZ.

Top růže roku 2014 27. lis 2014 17:59 #293047

  • Květa
  • Avatar uživatele Květa
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 6709
  • Obdržená poděkování 9851
  • Karma: 93
koukám, že do hodnocení sezony se nikomu moc nechce.. :P

jsem trochu body poupravila, doufám, že budou více vyhovovat nejen mně. Tak hurá do toho ..

1a. Top růže 2014 - aneb v této sezoně byla mimořádná
1b. Dlouhodobě Top - dobrá, vyrovnaná růže, aneb té se u mě daří, miluji ji
2. Top nákup Podzim 2013/Jaro 2014 (prvoročky), i kontejnerované během roku

3. Nováčci, kteří očekávání (zatím) nenaplnili - možno chápat jako výhrůžku
4. Neurazí, nenadchne
5. Zklamání roku - vypichujeme i ty, které třeba máme déle a ony furtnic
6. Kandidáti na vyhazov aneb co půjde ven příště / Poslední šance
7. Top vůně
8. Růže, které si nejvíce vážím
9. Top očekávání aneb slibuju si od této...
10. Je skvělá ale... (nesmí být ve stínu, vpředu záhonku, solitérně, holé nohy)
11. Top šípky
12. Top zdraví (pokud používáte fungicidy, tak kolikrát ročně?) - odůvodněně či preventivně?
13. Potížistka aneb kam s ní?
14. Rozloučení (tuto růži už nepěstuji)
15. Top smraďoch
16. Srážkové úhrny v průběhu roku 2014
Téma bylo zamčeno.
Následující uživatel poděkoval: Eva L., Lukáš

Top růže roku 2014 27. lis 2014 18:06 #293048

  • Lukáš
  • Avatar uživatele Lukáš
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 2592
  • Obdržená poděkování 11815
  • Karma: 45
Květo asi to bude potíž moc lidí jsem nechodí , jsou jen většinou bez přihlášení ( to jsem dnes viděl i 400 lidí)
já si to promyslím a dám to jsem
Téma bylo zamčeno.

Top růže roku 2014 27. lis 2014 18:32 #293049

  • Květa
  • Avatar uživatele Květa
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 6709
  • Obdržená poděkování 9851
  • Karma: 93
Ano, zima byla velmi mírná. Nepršelo. Nepršelo na jaře, nepršelo v létě, bylo horko. V mé lehké půdě s písčitým podkladem se nedostek srážek projevoval hodně. Jednak na nováčcích, druhák na neochotě leckterých růží opakovat či přirůstat.
Jako doklad mi slouží bod 17 - úhrn dešťových srážek se u nás pohybuje kolem 550 mm/rok. Do této doby jsme na třech stovkách, přičemž za leden - březen napršelo cca 60 mm, za září - listopad pak 100 mm. V sezoně pak zbytek :( - a deštivých dnů bylo minimum, půda rychle vyschla. Zase - neměla jsem letos problémy s ČS ( bod 12 )- stříkala jsem 2x, preventivně - v počátku sezony a pak po I.floru. Zbytečně, si myslím.

1a. Top růže 2014 - aneb v této sezoně byla mimořádná
těžké, přetěžké.. :(
mimořádně se tato sezona povedla všem drobnokvětkám. Nedokázala bych si vybrat jedinou. Ale vzhledem k tomu, že hodně z nich jsem dávala do Lensovek, chválila a chválila.. tak sem dám
Souvenir de Greuville ten si v tom suchu vyloženě medil, ještě nikdy jsem ho neměla tak krásného. Nonstop. Vykvétal postupně, po částech ale i ty části dávaly ve výsledku přebohaté kvetení.

P1170675.jpg

( počátek kvetení, polovina června... těch poupat... )

a PINK GHISLAINE DE FELIGONDE - netuším, jestli takováto bude každoročně, mám ji příliš krátce. Chci ji sem všupnout ze dvou důvodů. Jednak pro její výborný růst, druhým ( osobním ) důvodem je pak umístění. Při stmívání sluníčko vytvoří takový úzký pruh světla a polaská ji, do rána se s ní rozloučí. Ji jedinou.

P1170472.jpg


1b. Dlouhodobě Top - dobrá, vyrovnaná růže, aneb té se u mě daří, miluji ji
1.Belle de Sardaigne - jakou fotku zvolit z těch všech jejích podob... asi růžovou stěnu..
2.Domaine de Charance
3. Pomponella
4. Ghislaine de Feligonde
5. Sweet Blondie
doufám, že se na mne nejmenované nerozčílí, moc pěkných bylo letos hodně..
P1170365_2014-12-01.jpg


2. Top nákup Podzim 2013/Jaro 2014 (prvoročky), i kontejnerované během roku
z nováčků kteří se jakž/takž vypořádali se suchem se mi nejvíce líbila
Crystaline ( na HMF neuvedena, viděla jsem ji psát i jako Cristaline )- pro barvu, zvlněnost květů a hlavně - toho si cením nejvíce - jejich výdrž.

P1180568_2014-12-01.jpg


jako druhého vypichuji Guy Darmet - vypadá na velice vitální růži, líbí se mi, jak občas( s nedbalou elegancí ) odhalí stříbrné prádélko

P1170149.jpg

- Monique Bouygues, Cinco de Mayo, Winky Girl

3. Nováčci, kteří očekávání (zatím) nenaplnili - možno chápat jako výhrůžku
- hodnocení nováčků pro letošek pomíjím, většina byla ovlivněna suchem
- jednoznačně zklamáním roku byl stav sazenic od Guillota, kdy přišly uschlé ( už to tak mohu říci ) podnože. Reklamaci sice vyřídil, náhradní kultivary se mi ale nelíbí.
- jedinou růží, která mne zklamala květem je Utopia. Představa byla éterická růžovoučká kráska, nenaplnila.
4. Neurazí, nenadchne
když už něco mám napsat - pak asi Caramella
( opravdu mne vyděsila barva/ barvoměna The Herbalist. Nejsem si jistá, jestli nám to spolu půjde. :laugh: )


5. Zklamání roku - vypichujeme i ty, které třeba máme déle a ony furtnic
Sharon's Love + Lavender Pinocchio - nevětví. Těch i kdyby bylo 7 ve skupince, je to jak když plivne.

6. Kandidáti na vyhazov aneb co půjde ven příště / Poslední šance
Geoff Hamilton + Vesalius - jestli nevykvetou ( letos ani jeden květ ), přesun do bodu 14.

7. Top vůně
znovu citrusové - Palais Biron, Minerva,
Summer Wine

8. Růže, které si nejvíce vážím
pro letošek jednoznačně Dieter Müller. Žila jsem v blahé nevědomosti, že ho mám objednaného. Před cca 3 týdny jsem s hrůzou zjistila, že jsem si ho v letní probírce na téma : bože, toho je moc, kdo to bude sázet - vyškrtla. A samo, ZZ, bez něj by ten nově osázený záhon nešel.. no prostě nešel, a basta.
Skučela jsem nad vlastní blbostí a jedna dobrá duše mi vyryla jeden ze svých.
Díky, moc.
Ten záhon ale BUDE ! ( snad :laugh: )


9. Top očekávání aneb slibuju si od této...
vzhledem k tomu, že nejvíc očekávané růže zatím nemám, nechávám prázdné.
10. Je skvělá ale... (nesmí být ve stínu, vpředu záhonku, solitérně, holé nohy)
tradičně - Jacqueline du Pre, musí být v dosahu pro očistu.
Declic - pálení
11. Top šípky
nenechávám
12. Top zdraví (pokud používáte fungicidy, tak kolikrát ročně?) - odůvodněně či preventivně?
růže ČS neměly vč. známých potížistek. Jediná, kt. ČS měla, byla Agnès Schilliger ( vyroste z ní ) a nováček Belle Epoque Sunflor ( doufám, že jen oslabením po zasazení )

13. Potížistka aneb kam s ní?
Larissa - jestli i v roce příštím jí budou vypadávat poupata, bude následovat přesun do bodu 14.

14. Rozloučení (tuto růži už nepěstuji)
probrala jsem ty, kt. mám už dlouho a neosvědčily se ( většinou lepivost ) + Carefree Beauty ( nevýdrž v horku ) + Fred Loads ( barva ). Další šly kvůli nevyhovující výšce ( příliš nízké ).
Celkem cca 15 kultivarů.
15. Top smraďoch
nemám

pokr.příště
Poslední úprava: 01. pro 2014 20:38 od Květa.
Téma bylo zamčeno.
Následující uživatel poděkoval: Eva L., zdenka, HonzaPM, JitkaU2, Kaja, helena, Martin, jana H, Evka, J.A.P.N a tento uživatel má 2 dalších poděkování

Top růže roku 2014 27. lis 2014 18:43 #293050

  • Lukáš
  • Avatar uživatele Lukáš
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 2592
  • Obdržená poděkování 11815
  • Karma: 45
1a ) Top růže - Schloss Eutin , Darcey Bussell , Variegata di Bologna , no prostě bylo jich víc :laugh:
1b)Dlouhodobě top - Darcey Bussell , Alexandra Princesse de Luxembourg ,Leonardo da Vinci, General Štefanik - pouze co si teď vzpomínám
2) top nákup podzim -Kalmar ,Rosenfaszination , Tea Cliper - plus dalších x co jsem sehnal :woohoo:
3)nováčci - zatím všechny ok
4) neurazí - já jsem nadšený ze všech svých růží
5)zklamání - nemám
6)kandidáti na vyhazov - nemám
7)top vůně - Felicite Permantier , Mme I. Pereire , Evelin , Alexandrine
8) růže které si vážím - no to je jednoduché - Coral Dawn a Rosenfaszination - jsou od mích kamarádek :woohoo:
9)top očekávaní - Rose de Tolbiac - doufám že pořádně naroste :laugh:
10) je skvělá ale - teď nevím
11)top šípky - já je na růžích moc nenechávám - ale AlexandraPrincesse de Lux, je má opravdu pěkný podlouhlý - pár jsem jich tam na keři nechal (nechtěně)
12)top zdravý - Therese Bugnet , vpodstatě Kordesky , Alan Titchmarsh,
13)potížistka - letos zazlobila Arizzona - byla dole na zahradě a tam je hodně vlhko - musel jsem přesadit
14) rozloučení - nemám
15)top smraďoch - nemám
16) srážkové úhrny - neměřím
Poslední úprava: 27. lis 2014 18:52 od Lukáš.
Téma bylo zamčeno.
Následující uživatel poděkoval: Eva L., Květa, zdenka, HonzaPM, JitkaU2, Kaja, helena, Martin, jana H, Evka a tento uživatel má 3 dalších poděkování

Top růže roku 2014 27. lis 2014 19:01 #293051

  • Kaja
  • Avatar uživatele Kaja
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 8706
  • Obdržená poděkování 22571
  • Karma: 82
nemám ráda dotazníky -- dělám výjimku . ;)
1.top růže - Pomponella , Leonardo da Vinci
2.top nákup podzim - letos na podzim jsem nekupovala . jo pardon - ta Maiden's Blush
3. Nováčci, kteří očekávání (zatím) nenaplnili - možno chápat jako výhrůžku - nemám
4. Neurazí, nenadchne --- líbí s emi všechny, co jsem si koupila
5. Zklamání roku - vypichujeme i ty, které třeba máme déle a ony furtnic - nemám
6. Kandidáti na vyhazov aneb co půjde ven příště / Poslední šance ---- -
7. Top vůně - historické
8. Růže, které si nejvíce vážím - asi Larissa , Lovely Green
9. Top očekávání aneb slibuju si od této... -
10. Je skvělá ale... (nesmí být ve stínu, vpředu záhonku, solitérně, holé nohy) -
11. Top šípky - obrovské má Westerland jinak mnoho šípků , ale drobnějších třeba P.H. Musk , Ballerina
12. Top zdraví (pokud používáte fungicidy, tak kolikrát ročně?) - odůvodněně či preventivně? tak i tak - skvrnitost řádí každý rok . letos 3x
13. Potížistka aneb kam s ní? -
14. Rozloučení (tuto růži už nepěstuji) - žádnou růži nevyhazuji
15. Top smraďoch nesmrdí mi žádná
16. Srážkové úhrny -- neměřím
Poslední úprava: 27. lis 2014 19:58 od Kaja.
Téma bylo zamčeno.
Následující uživatel poděkoval: Eva L., Květa, zdenka, HonzaPM, JitkaU2, helena, Martin, jana H, Evka, J.A.P.N a tento uživatel má 3 dalších poděkování

Top růže roku 2014 27. lis 2014 19:13 #293052

  • Jarka
  • Avatar uživatele Jarka
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 331
  • Obdržená poděkování 794
  • Karma: 4
Díky Káje, Lukášovi, Květě i dalším za vyplnění dotazníku. Chystám si seznam na jarní nákup na záhon o velikosti cca 4x3 m, takže vaše tipy jsou pro mě velmi cenné. Záhon bude v růžových až fialových tónech. Od severu je záhon ohraničen řadou sousedových tůjí, které vytvářejí ochranu před větrem i pěkné zelené pozadí. Zatím dělám seznam, vybírám, škrtám, vybírám a škrtám. Ale některé růže už tam budou určitě: schloss eutin a leonardo da vinci. Pomponela se mi taky líbí, ale chtěla bych nějakou růžovou.
Téma bylo zamčeno.
Následující uživatel poděkoval: Lukáš

Top růže roku 2014 28. lis 2014 10:20 #293054

  • HonzaPM
  • Avatar uživatele HonzaPM
  • OFFLINE
  • Administrator
  • 620 m n.m.
  • Příspěvky: 5754
  • Obdržená poděkování 9276
  • Karma: 6
Panáčku, vy jste se rozjeli. :kiss:

1a. Top růže 2014 - aneb v této sezoně byla mimořádná
- tak tohle bylo na dýl, vůbec mně letos nenapadala ta NEJ, nakonec TO přišlo, takže...
Harlow Carr - jasně, to je ona, jen ona tááák voněla, tááák kvetla a tááák zdobila
P1590723.jpg


1b. Dlouhodobě Top - dobrá, vyrovnaná růže, aneb té se u mě daří, miluji ji
Pastella - jasná věc, mám zakázáno sem nadále vkládat její snímky
Royal Jubilee - letos třetí sezona, tj. je to dostatečně dlouhodobě?
Louise Odier - miláček
Rose de Rescht - miláček 2
Vierge Folle - 3
Roztomilá - 4

2. Top nákup Podzim 2013/Jaro 2014 (prvoročky), i kontejnerované během roku
Sweet Juliet - nejen, že fantasticky narostla (na prvničku), ale i moc pěkně voní
Eeuwige Passie - květy mají dlouhou výdrž, je zcela zdravá, dobře roste v horších podmínkách
The Poet´s Wife - velké žluté voňavé květy, kvetla neustále, voní do dálky, k řezu skvělá
Grace - nemohl jsem přijít na chuť jejímu roztřepenému stylu květů, ani jemnější barvě,
nicméně už mám rovnou dvě a jsem moc spokojenson - vypadá, že to bude ochotná továrna na květy

Sweet Juliet 6/7, od té doby narostla asi 7x tolik a stále kvetla, květy mají ultradlouhou výdrž
P1620695.jpg



3. Nováčci, kteří očekávání (zatím) nenaplnili - možno chápat jako výhrůžku
- bylo jasné, že Herzogin Christiana bude lepit, a ona lepí, takže... - nepřekvapení roku
- Schöne Maid zatím připomíná křehounkou skalničku, než hodnotnou novinku ve 21. století
- Voyage - nerost, nekvět
The Shepherdess - no, děvče, snaž se... sic máš v popisu, že jsi spíš jižanská krasavice,
ale co bys neudělala pro mý krásný voči? Ď.
(nicméně se obávám, že ultrakrátká výdrž jejích velejemných květů není dána prvoročenstvím,
ale geneticky - uvidíme)
- The Albrighton Rambler - rostla, vadla, opadala, obrůstá
- Thomas á Becket - holá od ČS

4. Neurazí, nenadchne
- letos Schneewittchen (Iceberg, Korbin) - nudila mne
- obecně letos nemusím bílé růže, ach jo, zase další změna fkusu
- asi i The Dark Lady, není špatná, ale...
P1630957.jpg



5. Zklamání roku - vypichujeme i ty, které třeba máme déle a ony furtnic
- ...hodně přemejšlim... nic... a vlastně jo
- Malvern Hills - odešla, umřela, asi rakovina, viz. foto
- Thomas á Becket - holá od ČS (nicméně je vedle Bailando - třeba mají začarované místo, uvidíme)
- The Shepherdess - nerůst
P1750019.jpg


6. Kandidáti na vyhazov aneb co půjde ven příště / Poslední šance
- a to já to zas neodkládám, co má jít, jde.
- nicméně si asi místo Radio Times pořídím jednak něco zdravějšího, druhak lépe rostoucího (neklátivého)
a třeťak přírodněji vyhlížejícího (á la John Davis, moschaty, aj.)
- mno, a ty černoflekaté větve obou Cariad mě taky asi dlouho nebudou dále nazlobovávat...

7. Top vůně
- Rose de Rescht, Harlow Carr, Sweet Juliet


8. Růže, které si nejvíce vážím
- letos napíšu asi Lady Emma Hamilton, ona je opravdu univerzální
- snesu ji s lecjakou jinou barvou, je zdravá, je voňavá (velmi), je i k řezu, i k jídlu...
- a asi i Reverend H. d´Ombrain (uvidíme)

9. Top očekávání aneb slibuju si od této...
- piplám Lochinvar - doufám, že si plivne pod nohy a pojede jak drak
- zajímají mě i jiné (Buff Beauty, Maryša, Rose de Tolbiac)

10. Je skvělá ale... (nesmí být ve stínu, vpředu záhonku, solitérně, holé nohy)
- ale opadala mi od černé skvrnitosti, což je u mne nevídáno, navíc má v popisu absolutní zdraví,
je ale v dost stínu, dost mechovitém záhoně, a je to... Bailando
- ale blbě, fakt blbě roste, má obří těžké květy a přitom tak neuspořádané dlouhé slabé výhony,
a je to Lady of Megginch, dtto Young Lycidas
- ale mohla by konečně! začít košatět od báze, vyhánět nové svěží větve zpod země - Summer Song
- blbý růst (nesamostatná, potřebuje klacík, oporu, všim, péči) i Claire Austin, Strawberry Hill
- vlastně skoro jako v bodě 13, že? ach ty body...
Lady of Megginch a chobotnicové nanicovaté výhony
P1750567.jpg


11. Top šípky
- Matchball, Ballerina, Roztomilá, Mozart, James Galway, Alden Biesen, Tess of the d´Urbervilles,

12. Top zdraví (pokud používáte fungicidy, tak kolikrát ročně?) - odůvodněně či preventivně?
- loni nestříkáno, čekal jsem, že mi to krásky letos spočítají, i proto jsem 1x (v červenci?)
preventivně použil Horizon, některé jsou komplet zelené doteď, nestěžuju si, nejvíc zlobilo padlí
- kloubouk dolů za zdraví pro Claire Austin, ta je opravdu nezmařitelná, zdá se
- vynikající zdraví má i Sombreuil (Colonial White), Alan Titchmarsh, Novalis, Hyde Hall,
nemoci nezná ani Summer Song a jeho sport Carolyn Knight, Crown Princess Margareta, Pastella,
Alden Biesen, Gospel, Queen of Sweden, Susan William-Ellis, aj.

Čímžto si teď udělám vlastní bod, podbod, Top NEzdraví
- padlí nejvíc měla Princesse Alexandra of Kent
- holá od ČS je Radio Times, Burgund 81 (vůbec poprvé za 11 let pěstování!, přičemž zrovna ona
stojí v dostřiku broskvoně, kterou jsem i letos bral Kuprikolem x kadeřavosti, tj. měla postřiku
více, než jiné, ale evidentně to asi nebylo ve správnou dobu nebo zaúřadovaly Zákony Zahrady),
holá je i Thomas á Becket (nevím, zda prvoročku v tomto nějak hodnotit - má horší stanoviště),
opadala, ale zase obrostla Bailando, nepochopitelně opadala i jedna ze 4 ks Darcey Bussell,
jindy absolutně zdravá růže (ale zrovna tahle je vedle Radio Times - myslím, že "to" chodí ve vlnách
- opadala i William Shakespeare 2000 (dvě ze šesti ks), na ně ale denně lije vodu malý zlobič,
takže je tím omlouvám (možná naivně)
- nějakou ČS má i Charles Darwin, hojně u země i Golden Celebration

13. Potížistka aneb kam s ní?
- Noble Anthony - je nízká, ale nohatá zároveň - dopředu nic moc, vzadu se ztratí
- žádný pohledný bobánek, samo-sebe-kryvný
- potížistka je The Windflower, kam s ní neřeším, je tam kde je a tam taky bude,
nicméně když už letos překonala počáteční (dvou-tříletou?) nechuť k růstu, a rostla,
tak se do ní pustily housenky (ona je dost přírodní a jiné růže jim tolik nechutnaly)
a celou ji ožraly, což jsem zjistil asi tak za jedenáct minut dvanáct, o m g

14. Rozloučení (tuto růži už nepěstuji)
- je jich dost, mám to psát? většinou jde spíš o předesignování zahrady, záhonu,
než o vyloženě nesnesitelné chyby růží
- nicméně nerost Eden Rose už tu není (hory, viď), taky Laguna (nečistí)
- po dlouhém váhání je pryč i Tranquillity (lepila, klopila, nečistila, zlobila)
Neutěšeně vypadající Tranquillity, to je přitom jeden z jejích nejlepších snímků
P1600375.jpg



15. Top smraďoch
- já

16. Srážkové úhrny v průběhu roku 2014
- sezeptám meteorologa Jardy

Další vlastní bod - Královna opakovaného-průběžného kvetení
- letos neměla jediný den! bez květu Sombreuil (Colonial White),
i teď má ještě dva květy a mnoho poupat, kvetla opravdu nepřetržitě, od 7.6.2014
(byla zároveň v Top 3 nejranější růže u mne na skorohorách), fotka je z 20.6.2014
(přitom je zasazena napůl v betonu a kamení, viz. fotka - chodníček L kolem, drenáž
sahá i do záhonu z obou stran)
P1570593.jpg


- druhá Královna neutuchajícího kvetení je jednoznačně Claire Austin (byť mají květy ultrakrátkou výdrž)

Další bodík - Královna druhého kvetení - ty, které měly druhý flor snad ještě lepší, než první
(může být zajímavé pro horaly nebo po krutých zimách, kdy se růže první půli sezony zberchávají k žití)
- rozhodně Crocus Rose, první flor takový neurazí-nenadchne (nejen jí neprospěl nestřih
po velemírné zimě), nicméně při druhém kvetení doslova explodovala, dominovala, hřála...
- fotky z toho nemám, páč (ZZ) hlaváček, co MĚL mít max. 40 cm náhodně narostl 120 cm
- povedla se i Lady Emma Hamilton či Lady of Shalott
- mno a rozhodně La Feuillerie (ta je obalená! poupaty ještě teď)
La F., 9/10/14
P1740991.jpg


Tak a teď to du odeslat a jestli to spadne, tak spadnu asi taky. :woohoo:
Téma bylo zamčeno.
Následující uživatel poděkoval: Eva L., Květa, zdenka, JitkaU2, Vlaďka, Kaja, helena, Martin, jana H, Evka a tento uživatel má 4 dalších poděkování
Moderátoři: Eva L., Květa