Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Osobní TOP růže roku 2011

Re: Osobní TOP růže roku 2011 22. lis 2011 07:50 #272899

  • amazonka01
  • Avatar uživatele amazonka01
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3087
  • Obdržená poděkování 1568
  • Karma: 8
Evka napsal:
HonzaPM napsal:
K těm rozdílným hodnocením bych přidal délku doby pěstování a nelze pominout ani rozdílnost osobního vkusu.

Taky si myslím,že některé body hodnocení budou ovlivněny osobním vkusem a rozdílným vnímáním vůně.Co je pro někoho krásné nemusí být nutně stejně krásné i pro druhého,co jednomu voní úžasně nemusí už tolik vonět druhému.Přesto jsou ta hodnocení velice důležitá,protože je možné porovnávat různé názory a fotky z daného prostředí,ve kterém rostou,a jsem za ně moc ráda. :up

JJ, to určitě, protože třeba Poulsenova Kronprinsesse Mary Castle první rok po vysazení (kontejner) hrozně trpěla na déšť, letos, i když bylo daleko deštivěji, tak se s deštěm vypořádávala lépe, a kvetla až do zámrazu. Proto taky nezatracuju růže hned po prvním roce, i když jsou nemocné, nebo mají problémy s počasím.

Vůně a vzhled je jasnej, to je subjektivní, ale inspirativní.

Další vliv je podnož, typ půdy, její kyselost, toho by ještě bylo :)
Následující uživatel poděkoval: Evka

Re: Osobní TOP růže roku 2011 22. lis 2011 08:00 #272900

  • amazonka01
  • Avatar uživatele amazonka01
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3087
  • Obdržená poděkování 1568
  • Karma: 8
evai napsal:
Honzo, Mmme Boll opravdu nemela v dubnu ani pupinek, presadila jsem ji tedy, na novem miste casem vystrelila asi 5 dlouhych (1m-1.50) prutu, kvety zadne.Tak jsem je v zari ohnula napravo a nalevo a prikolikovala(pegging roses), jestli nezmrznou, budu doufat, ze obrostou kvetoucima vetvickama:) :)

Evai, budu zlá, máš Mme Boll od Šípa? Já jen že po mých zkušenostech to vůbec nemusí být ona. Mám jí, od předloňska, a rozhodně pruty nevyhání (a to je v úrodném koutě, kde historické mají až 2.5m :blink: , ač mají mít 150cm), a kvetla opakovaně. Ale taky to nemusí být ona, v téhle zásilce 35 růží mám minimálně 5 záměn.

Re: Osobní TOP růže roku 2011 22. lis 2011 08:15 #272902

  • helena
  • Avatar uživatele helena
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 1216
  • Obdržená poděkování 1969
  • Karma: 6
Květa napsal:
Heleno, k tvým volbám moc dotazů nemám, páč hist. nepěstuji.
Jen v dobrém závidím P.H.Musk. Achjo. Podruhé Achjo nad tou nepojmenovanou růžovkou.

Pouze - uvádíš S.d.Malm. v Topce a zároveň i v nákupech.
Máš jinou starší rostlinu či byl tak super již v 1. roce ?

Květo, Souvenir de la M. mám prvním rokem a byla opravdu nádherná, kvetla s tak malými přestávkami, že skoro pořád a do zámrzu, zdravá, trochu padlí, ale také až ke konci. Bod 1. jsem pochopila jako TOP pro tento rok, proto jsem ji tam dala.

Ještě doplním ke zdraví: stříkala jsem jenom Hycolem, jinak vůbec. V létě se na několika růžích, převážně angličankách objevilo padlí. Postříkala jsem 2x Hycolem a bylo vystaráno.

Souvenir de la Malmaison. 24. 7.
SM_3.JPG

6. 8.
SM_2.JPG

30. 8.
SM_1.JPG
Poslední úprava: 22. lis 2011 12:57 od helena.
Následující uživatel poděkoval: Eva L., Květa, HonzaPM, Evka

Re: Osobní TOP růže roku 2011 22. lis 2011 08:28 #272903

  • helena
  • Avatar uživatele helena
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 1216
  • Obdržená poděkování 1969
  • Karma: 6
Ještě k Luise Odier: mám ji prvním rokem, je od pana Šípa, nevoní. Jsem na vážkách, zda je to vůbec ona. Co myslíte?
LO_1.JPG
Následující uživatel poděkoval: Kaja

Re: Osobní TOP růže roku 2011 22. lis 2011 08:37 #272904

  • maggi
  • Avatar uživatele maggi
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 1293
  • Obdržená poděkování 1289
  • Karma: 6
Květo, ráda se připojím se svým hodnocením. Jsem velmi spokojená se Silver Queen. Vlastním 3 kusy, zasazené na podzim 2010. Nestříkaná proti ČS,zdravá, postupně kvete celou sezonu, jarní kvetení opožděné (omrzla). Nádherně voní a květ vypadá k mé naprosté spokojenosti. Keř je pravidelný, nevyholuje,narostla cca 130 cm. Květy budou skvělé k řezu (zatím jsem neměla to srdce a jen se kochala na keři)
009_2011-11-22.JPG


008_2011-11-22.JPG

Fotka keře je ze srpna, potom ještě jednou kvetla na vysokých stoncích jednotlivými květy.

Moc spokojená jsem s Astrid Lindgren, o té jsem zde již psala, zcela zdravá, mohutně roste, bohatě kvete avšak nevoní. I tak ji dávám do TOP.
042_2011-11-22.JPG



Rozloučila jsem se s Máňou Böhmovou, ač letos kvetla dvakrát. Šla ke kamarádce a stejně tak Ave Maria, které jsem měla tři keře a nechala si jen jeden. Golden wings šla také, byl to neuspořádaný keř na nevhodném místě a vhodné jsem pro ni nenašla, dala jsem přednost jiným růží. Vadila mi i barva.
Následující uživatel poděkoval: Eva L., Rhea, patka, Evka

Re: Osobní TOP růže roku 2011 22. lis 2011 08:45 #272905

  • Kaja
  • Avatar uživatele Kaja
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 8706
  • Obdržená poděkování 22571
  • Karma: 82
Helo nevím - ta barva je nějaká divná - a voní.. takže vyčkej - příští rok uvidíš . letos ty děště a tak ... :silly: moje LO je na předešlé straně.
Následující uživatel poděkoval: Dany, helena

Re: Osobní TOP růže roku 2011 22. lis 2011 09:02 #272907

  • Dany
  • Avatar uživatele Dany
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 1321
  • Obdržená poděkování 1364
  • Karma: 10
helena - Ještě k Luise Odier: mám ji prvním rokem, je od pana Šípa, nevoní. Jsem na vážkách, zda je to vůbec ona. Co myslíte?

heleno, zkus si vzpomenout - u LO jsou poupata tmavější a typická, ale ta vůně nevůně, to je divné...
mrkni
www.helpmefind.com/rose/l.php?l=21.162765
www.helpmefind.com/rose/l.php?l=21.116414
Květ na tvé fotce se zdá být jiný, ale mám i takovou fotku
LouiseOdierdetail611.jpg
Poslední úprava: 22. lis 2011 09:03 od Dany.
Následující uživatel poděkoval: Kaja, helena, Evka

Re: Osobní TOP růže roku 2011 22. lis 2011 09:30 #272909

  • lenpel
  • Avatar uživatele lenpel
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 2072
  • Obdržená poděkování 1875
  • Karma: 5
TAk konečně, uvařila sem si kávu a jdu na to,...
Podotýkám, že většinou růže mám léto/podzim 2010 pár vyjímek 2009

1. Top růže 2011
Lavander Ice

LavanderIce.JPG


Balerina
First Lady

P9090125_2011-11-22.JPG


Comtessa a Summer Song

P6112724.JPG




2. Top nákup podzim 2010/jaro 2011 ( prvoročky )
Stadt Rom- trochu řvounek, ale kvete pořád, nepřetržitě a letošní podivné léto opravdu rozsvítila.Nákup za 79,-


P7200107_2011-11-22.JPG


3. Nováčci kteří očekávání ( zatím ) nenaplnili - možno chápat jako výhrůžka
Baron Girod,.... nedomrlý,asi tři květy, neroste nic nedělá zklamání

4. Zklamání roku - vypichujeme i ty, kt. třeba máme déle a ony furtnic...
Perdita, moc se mi líbila, u mne neduživá, skvrnitost i přes postřik, občas z porcelánových květů s nádechem do oranž mumie a červené puntíky stále, ale poupě okouzlující, je to tak jí schovat někam do trvalek na repre u pergoly to nevypadá,..:(

5. Neurazí, nenadchne
Rugozy Hansa a Rotes Meer
- prostě normálka, zatím moc nenarostly, kvetly tak nějak pořád,.. nic zvláštního třeba časem až budou keřiska
Sonnenschirm už sem se k němu vyjadřovala v diskuzi je krásnej banánovej, kvete pořád, ale přesně neurazí nenadchne


6. Kandidáti na vyhazov aneb co půjde ven příště / Poslední šance
Zatím nevyhazuju nic žádného vyloženě ohlodka nemám a místo je,..
Až tedy na jednu obyčejnou červenou drobnokvětku- půdopokryvku ta pujde ke známé ze všech růží co mám se jí nejvíc líbí chce řízek tak jí dám původní rostlinu - nechápu ten vkus,...:laugh:

7. Nejvoňavější
Falstaff
Summer Song
Louise Odier
Strowberry Hill
vůni si slibuju především od nových historických,..

8. Smraďoch
nemám

9. růže které si nejvíce vážím ( z důvodu... např. bylo obtížné ji získat, čekání, shánění, vzpomínky a pod.)
stále nemám doma Handel- vzpomínky z dětství

10. Očekávání aneb slibuju si od této..
slibuju si od všech nových, že budou krásné, voňavé, zdravé a pškně porostou žádný ohlodek

11. Dlouhodobě TOP - dobrá, vyrovnaná růže
Haimatmelodie - tolik diskutovaná,... nemůžu si stěžovat
Falstaff
+ bod 1

P8210163.JPG


12. Je skvělá ale... (nesmí být ve stínu, vpředu záhonku, solitérně, holé nohy...)
Parade, ale prostě namrzá a na pergolu to neni, bude v trvalkovym záhonu


13. TOP šípky
Zatím měly jen rugosy ale zklamání měknou
No a jeden šípek LO ten je krásný,..

14. Top zdraví
Všechny tak nějak celkem zdravé nejlépe historické, Haimatmelodie, ale třeba i Maritim, Aloha, Elfe což je pozitivní vzhledem k tomu že s historickými mají tvořit stěnu u plotu

15. Potížistka
Black Magic - sice má metr krásné velké sametové květy ale úplně holá.

16. Rozloučení
Letos loučení žádné
Uf tak snad to trochu rozvíří zdejší vody,..:woohoo: a díky za ostatní hodnocení
Poslední úprava: 22. lis 2011 20:46 od lenpel.
Následující uživatel poděkoval: Eva L., Emilka, HonzaPM, Jevgenija, patka, helena, Martin, Evka

Re: Osobní TOP růže roku 2011 22. lis 2011 09:38 #272910

  • Eva L.
  • Avatar uživatele Eva L.
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Příspěvky: 3344
  • Obdržená poděkování 8815
  • Karma: 53
Kájo, tvoje L.Odier je super. :up Tolik poupat jsem na ní nikdy neměla. :( Dostaneš asi domácí úkol podrobně popsat všechny podmínky, ve kterých roste. Potřebuji nutně zjistit, co té mojí nejvíc vadí.

Ještě k vůni - L.O. opravdu silně a krásně voní. :kiss:
Následující uživatel poděkoval: Kaja, helena

Re: Osobní TOP růže roku 2011 22. lis 2011 09:58 #272911

  • Kaja
  • Avatar uživatele Kaja
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Příspěvky: 8706
  • Obdržená poděkování 22571
  • Karma: 82
tady je LO ještě malá
P6020452_2011-11-22.JPG

LO je nasazená v záhonu s hnusnou půdou - nedaleko je vykácený peň po velké třešni . kde jsem kopla- všude kořeny.dala jsem pod ní trochu lepší půdy -tenkrát to ale nebyla kupovaná . asi jsem na ni byla na louce - z krtinců. je na textilce s kůrou. jsou tam nasazeny i ostatní historické--Alba Maxima , Odile Masquliere, mechovka Mouseux Ancienne, Coupe d' Hebe, mechovka William Lobb, Boule de Niege, Mercedes -atd- ještě další
Poslední úprava: 22. lis 2011 10:58 od Kaja.
Následující uživatel poděkoval: Eva L., patka, helena, Evka
Moderátoři: Eva L., Květa